Jens Gustafsson: Z każdą minutą wierzyliśmy w zwycięskiego gola

Jakub Lisowski
Jens Gustafsson
Jens Gustafsson Andrzej Szkocki/Polska Press
Opinie trenerów po meczu Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin (0:1). Nie graliśmy tak, jak chcielibyśmy, na pewno nie przez 90 minut – mówił szkoleniowiec Portowców.

Jens Gustafsson, Pogoń
To było bardzo trudne spotkanie dla nas. Nie graliśmy tak, jak chcielibyśmy, na pewno nie przez 90 minut. Ale poświęciliśmy się i podjęliśmy te wyzwanie, które postawiła przed nami Lechia. Walczyliśmy we własnym polu karnym, by nie stracicić gola, każdy angażował się w grę defensywną. Z kolei w polu karnym przeciwnika z każdą kolejną minutą coraz bardziej wierzyliśmy w to, że możemy zdobyć zwycięskiego gola.

Podsumowując, jeśli coś nie jest tak, jak  chcielibyśmy żeby było, musimy umieć być razem, wspólnie cierpieć i być najlepszą wersją siebie. Poświęcać się dla drużyny i taka była dzisiaj Pogoń. Po takim właśnie meczu jestem dumny z każdego piłkarza Pogoni Szczecin, który należy do tej drużyny.

David Badia Cequier, Lechia
Na pewno zaraz będę mógł powiedzieć więcej, pojawią się Wasze pytania. Jeśli zagramy tak jak dziś za tydzień, wynik będzie inny. To samo powiedziałem po meczu zawodnikom. Dziś jest czas na płacz, dziś jest czas na to, żeby odespać, jeśli ktoś może się położyć. Ale jutro chcę widzieć każdego w szatni z podniesioną głową. Pracujemy, wygramy następny mecz, a następnie zostanie nam jeszcze pięć finałów. Oczywiście nie jestem dziś dumny, ale uważam, że wciąż mamy szansę.