Jens Gustafsson: Zero z tyłu jest dla nas bardzo ważne

Jakub Lisowski
Jens Gustafsson
Jens Gustafsson Andrzej Szkocki
Opinie trenerów po meczu Ruch Chorzów – Pogoń Szczecin (0:3). - Przegraliśmy wysoko, nie wykorzystaliśmy swoich szans, szczególnie do przerwy – mówił Jarosław Skrobacz, szkoleniowiec Niebieskich.

Jens Gustafsson, Pogoń
Jesteśmy bardzo szczęśliwi z wygranej. Na stadionie panowała świetna atmosfera. Wiedzieliśmy, że to ostatni mecz Ruchu w tym miejscu i zrobi wszystko, by wygrać. Postawiliśmy gospodarzom trudne warunki, pracowaliśmy ciężko w obronie. Byliśmy wyśmienici, szczególnie w defensywie. Poświęciliśmy wszystko, by wywieźć stąd trzy punkty. Jestem dumny z zawodników; z tego, jak chcą pracować dla dobra drużyny. Stworzyli sporo sytuacji bramkowych. Mogliśmy strzelić nawet więcej goli, padły trzy, a co istotne, żadnego nie straciliśmy. To dla nas bardzo ważne.

Jarosław Skrobacz, Ruch
Przegraliśmy wysoko, nie wykorzystaliśmy swoich szans, szczególnie do przerwy. Strat bramek nawet nie chce mi się już komentować. Mówiliśmy wielokrotnie, że w tej lidze jeśli będziesz popełniał proste błędy, to cię bardzo szybko zweryfikują. Tak właśnie dziś było. Proste indywidualne zachowania decydują o tym, że przegrywamy, a wiedzieliśmy, że w tym spotkaniu błędy nie będą wybaczone ze względu na dyspozycję Pogoni, która w ostatnich spotkaniach pokazuje naprawdę kapitalną piłkę. Jest bardzo dobrze dysponowana, szczególnie po przejęciu, w ataku szybkim. Ma atuty, wykorzystała to, co ma najlepsze.

Myślę, że zasługiwaliśmy przynajmniej na tę jedną bramkę, ale kapitalnie bronił bramkarz Pogoni. W kilku sytuacjach zachował się bardzo dobrze, uratował Pogoń od straty bramki. Pogoń odniosła zasłużone zwycięstwo i za to gratulacje. Jest w tak dobrej dyspozycji, że nie tylko Ruch miałby z nią problemy. Nie chcieliśmy się cofać, grać tylko na swojej połowie, czekać przy wyniku 0:0 na swoje okazje. Chcieliśmy grać do przodu. Wydaje się, że sytuacji można było stworzyć nawet więcej. Porażka z pewnością boli, ale trzeba już patrzeć na kolejne spotkania.