Kajakarstwo górskie. Niespodzianki w mistrzostwach Polski w Krakowie. Nie zawiódł Dariusz Popiela, który zdobył siódme złoto [ZDJĘCIA]

Artur Bogacki
Dariusz Popiela zdobył złoto w K-1 mężczyzn
Dariusz Popiela zdobył złoto w K-1 mężczyzn Anna Kaczmarz / Polska Press
Na torze w Krakowie odbyły się mistrzostwa Polski w slalomie kajakowym. Nie zabrakło niespodzianek.

Największa była w C-1 mężczyzn, gdzie 19-letni Kacper Sztuba (AZS AWF Kraków), który w ubiegłym roku był jeszcze juniorem, pokonał bardziej doświadczonych kolegów. "Tylko" brąz wywalczył olimpijczyk Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz), a zdecydowały o tym 2 pkt (sekundy) karne za dotknięcie palika bramki. Powiew młodości odnotowano także w K-1 kobiet, gdzie 20-letnia Klaudia Zwolińska (Start) okazał się lepsza od olimpijki Natalii Pacierpnik (KKK Kraków).

W K-1 mężczyzn siódmy tytuł mistrzowski wywalczył sądeczanin Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa). Finałowy przejazd nie wyszedł aktualnemu mistrzowi Europy Mateuszowi Polaczykowi ze Szczawnicy (Zawisza Bydgoszcz). Po ominięciu bramki (50 pkt karnych) sklasyfikowany został na 9. pozycji.

W nowej konkurencji, mieszanym C-2, złoto zdobyli Marcin Pochwała i Aleksandra Stach (KKK Kraków). Ta druga wygrała także w C-1 kobiet.