MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Kibice na meczu Polska - Ukraina
Kibice na meczu Polska - Ukraina Sylwia Dąbrowa
Tysiące Ukraińców, medaliści Polski z 1974 roku, żony i partnerki piłkarzy... Mecz Polska - Ukraina przyciągnął na PGE Narodowy w Warszawie blisko komplet widzów, czyli niespełna 50 tys. osób. Byłeś na trybunach? Odszukaj siebie na zdjęciach autorstwa naszej fotoreporterki.

Mecz Polska - Ukraina: zdjęcia kibiców ze stadionu

Oficjalna frekwencja podana przez spikera wyniosła 47 013 osób. To oznacza, że do kompletu zabrakło około 7 tys. W każdym razie kto nie był, niech żałuje. Mecz okazał się nadzwyczaj atrakcyjny. Już w 30 minucie telebim wyświetlił prowadzenie 3:0.

Grze Biało-Czerwonych przyglądali się medaliści z mistrzostw świata w 1974 roku, których PZPN uhonorował na murawie w przerwie meczu. Przed spotkaniem nastąpiła natomiast minuta ciszy. Kibice po chwili zadumy oklaskami nagrodzili bohaterów wojny na Ukrainie i zmarłego polskiego żołnierza, 21-letniego Mateusza Sitka, który został ugodzony nożem przez migranta na granicy polsko-białoruskiej.

Polska - Ukraina 3:1 (3:1)
Bramki: dla Polski - Sebastian Walukiewicz (11), Piotr Zieliński (16), Taras Romanczuk (30-głową); dla Ukrainy - Artem Dowbyk (41).

Żółte kartki: Ukraina - Ołeksandr Tymczyk, Rusłan Malinowski, Maksym Tałowierow.
Sędzia: Andrew Madley (Anglia). Widzów: 47 013. PAP