MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Radość KKS Kalisz po golu na 1:0
Radość KKS Kalisz po golu na 1:0 TVP Sport
KKS Kalisz jako pierwszy wywalczył awans do finału baraży o 1 ligę. W meczu półfinałowym na własnym boisku wygrał z Polonią Bytom 1:0. Zwycięskiego gola strzelił po przerwie Hubert Sobol - drugi najlepszy strzelec sezonu zasadniczego. Wieczorem on i jego zespół poznają rywala w decydującym spotkaniu, które też odbędzie się w Kaliszu.

Baraże o 1 ligę: KKS Kalisz - Polonia Bytom 1:0 w półfinale

KKS Kalisz z racji zajęcia trzeciego miejsca w sezonie zasadniczym rozegrał półfinał baraży na własnym stadionie, z teoretycznie najsłabszym, bo szóstym w tabeli przeciwnikiem. W finale zaplanowanym na sobotę (1 czerwca) też podejmie rywala. Którego? O godzinie 18:45 odbędzie się drugi półfinał między Stalą Stalową Wola a Chojniczanką Chojnice.

Półfinał w Kaliszu był dość wyrównany. Jedni i drudzy przed przerwą obili raz poprzeczkę. Kluczowa akcja dla losów spotkania nastąpiła w 76 minucie. Wtedy Bartosz Kieliba wcielił się w rolę dośrodkowującego, a Hubert Sobol w swoim stylu trafił do siatki - głową z paru metrów.

Gdzie oglądać mecz Stal Stalowa Wola - Chojniczanka Chojnice? Drugi mecz barażowy o 1. Ligę

- Nie wiem czy to nie był najlepszy mecz KKS-u w tej rundzie, który obejrzałem - stwierdził Robert Podoliński w TVP Sport, chwaląc przede wszystkim Kielibę.

Co ciekawe, Polonia oddała w całym meczu aż 23 strzały, podczas gdy KKS tylko 9.