Korona Kielce - Ruch Chorzów 2:0
Korona Kielce - Ruch Chorzów 2:0 PAP/Piotr Polak
Korona Kielce musiała wygrać mecz, żeby pozostać w grze o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. I wygrała. Niesiona dopingiem kibiców pokonała gładko Ruch Chorzów 2:0. Po bramce zobaczyliśmy w obu połowach. Najpierw samobójczo trafił Robert Dadok, potem wracających do 1 ligi Niebieskich dobił Jewgienij Szykawka.

Mecz Korona - Ruch: W Kielcach jeszcze jest Ekstraklasa

Remis lub porażka oznaczałyby natychmiastowy spadek Korony do 1 ligi. Mimo ostatnio kiepskich wyników piłkarze Kamila Kuzery stanęli na wysokości zadania. Zagrali walecznie, odpowiedzialnie w obronie i jak widać także całkiem skutecznie.

Korona objęła prowadzenie tuż przed przerwą. Pomógł Ruch. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przedłużeniu piłki to Robert Dadok kolanem skierował piłkę do własnej siatki.

Kwadrans przed końcem zwycięstwo przypieczętował Jewgienij Szykawka. Trafił chwilę po wejściu, kiedy dołożył nogę do podania od Jacka Podgórskiego z prawej strony.

Bartosz Kwiecień obejrzał czerwoną kartkę w meczu Korona - Ruch, ale sędzia ją anulował

Mimo wygranej Korona nadal jest w tabeli szesnasta i pozostaje głównym kandydatem do spadku. Sezon zakończy na wyjeździe z Lechem Poznań. Remis na pewno nie da jej utrzymania - musi wygrać i jeszcze liczyć na potknięcie któregoś z rywali - na przykład Puszczy Niepołomice.

Dziś już wiemy, że Ruch spadnie do 1 ligi zajmując w Ekstraklasie przedostatnie miejsce. W Kielcach dobiegła jego seria trzech wygranych: zapoczątkowana ze Śląskiem, kontynuowana z Lechem, zakończona na ograniu Radomiaka.

Z Koroną Ruch stracił nie tylko punkty, ale także Josemę. Hiszpański stoper ucierpiał po starciu z Szykawką. Coś złego stało się z jego ręką.

Oceny piłkarzy po meczu Korona Kielce - Ruch Chorzów (w skali 1-6):