Sławomir Stachura
Wiktor Długosz strzelił wszystkie trzy gole dla Korony
Wiktor Długosz strzelił wszystkie trzy gole dla Korony Sławomir Stachura
Korona wygrała pewnie z Jagiellonią Białystok 3:1 i wciąż z duża przewagą w tabeli jest liderem Centralnej Ligi Juniorów do lat 18. Pierwszoplanową postacią meczu był Wiktor Długosz, który strzelił dla kielczan wszystkie trzy gole.

Korona Kielce – Jagiellonia Białystok U-18 3:1 (1:1)
Bramki:
Wiktor Długosz 42, 52 i 62 z karnego – Mikołaj Nawrocki 38.
Korona: Sokół – Gawlik, Bartosiak, Bujak, Kordas – Prętnik, P. Lisowski (89'.Kloc) – Długosz (69. Piróg), Sowiński (60. Szelągowski), P. Lisowski – Rogoziński (57’ Górski).

Mecz czołowych drużyn juniorskich w kraju wzbudził spore zainteresowanie menadżerów i kilku zasiadło na trybunach stadionu przy ul. Szczepaniaka w Kielcach. Między innymi Jacek Bąk, wielokrotny reprezentant Polski i inny były reprezentant kraju i były kapitan Korony – Paweł Golański.

– Jest w obydwu zespołach kilku ciekawych chłopaków - przyznali obaj zgodnie. Z pewnością spodobał im się w szczególności Wiktor Długosz, który popisał się hat-trickiem i po 70 minutach mógł spokojnie opuścić plac gry.

Goście strzelili gola w 38 minucie po składnej akcji, ale cztery minut potem do remisu doprowadził Długosz ładnym strzałem z rzutu wolnego.

W 52 minucie popularny Długi wyprowadził kielczan na prowadzenie, gdy po dobrym dograni ze środka wyszedł sam na sam i pokonał bramkarza Jagi, a w 62 pokonał go po raz trzeci, gdy wykorzystał rzut karny po faulu na Dawidzie Lisowskim.

- Robię co do mnie należy. Najważniejsze, że drużyna wygrała – stwierdził skromnie Wiktor.
- Długi zrobił to co do niego należy, to dobry ofensywny piłkarz. Ale trzeba też podkreślić, że cały zespół stanął na wysokości zadania. Wygraliśmy zasłużenie, kontrolowaliśmy mecz - przyznał Marek Mierzwa, trener Korony.

W jego drużynie wyróżniał się też w bramce Paweł Sokół, który bronił bardzo pewnie i miał kilka świetnych interwencji.
- To był najlepszy mecz Pawła w naszej drużynie – podsumował trener Mierzwa.

Poczynaniom na boisku przyglądał się zarząd Korony na czele z właścicielem i przewodniczącym rady nadzorczej Dirkiem Hundsdörferem. Po końcowym gwizdku mogli czuć satysfakcję, bo Korona wygrała pewnie i przybliża się do mistrzostwa Polski.