Koszykówka. Wisła CanPack Kraków - 1KS Ślęza Wrocław 72:46

MW
Ślęza Wrocław
W meczu 22. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Ślęza Wrocław przegrała z Wisłą CanPack Kraków 46:72. Podoopieczne Arakdiusza Rusina przerwały swoją serię czterech zwycięstw z rzędu.

Początek spotkania należał do zespołu z Krakowa. Gospodynie bardzo szybko objęły prowadzenie i zaczęły powiększać swoją przewagę. Od pierwszych minut w barwach Wisły indywidualnymi akcjami popisywała się Leonor Rodríguez. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 28:19 dla krakowianek.

W drugiej odsłonie Ślęza Wrocław się przebudziła i zaczęła nawiązywać równą walkę z rywalkami. Świetnie pod koszem celnie akcję kończyła zawodniczka 1KS-u Cierra Burdick. Do szatni zawodniczki z Małopolski schodziły z 10-punktową przewagą.

Po przerwie krakowianki nadal kontrolowały przebieg spotkania. Ślęza miała dziś za mało argumentów, żeby zaskoczyć skuteczne i skoncentrowane w obronie gospodynie. Ostatnia kwarta, to bezradność zawodniczek z Dolnego Śląska. Zespół z Krakowa celnie wykorzystywał starty i błędy podopiecznych Arkadiusza Rusina. Zrywy nic nie dały. Wrocławianki ostatecznie przegrały spotkanie z Wisłą 72:46. Po czterech zwycięstwach z rzędu Czerwono-Żołte musiały uznać wyższość rywalek.

Wisła CanPack Kraków - 1KS Ślęza Wrocław 72:46 (28:19, 13:12, 15:11, 16:4)

Wisła: Rodríguez 19, Russell 19, Żurowska-Cegielska 12, Conde 8, Araújo 6, Canada 4, Jakubiuk 2, Ziętara 2.
Ślęza: Burdick 14, Dikeoulakou 7, Udodenko 7, Colson 6, Miletic 6, Kastanek 4, Palenikova 2.

Materiał oryginalny: Koszykówka. Wisła CanPack Kraków - 1KS Ślęza Wrocław 72:46 - Gazeta Wrocławska