OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER
Piłkarze AS Monaco w szlagierze 23. kolejki francuskiej ekstraklasy pokonali prowadzący w tabeli zespół Paris Saint-Germain 3:1 i awansowali na drugie miejsce w tabeli. Wieczorem może ich jednak wyprzedzić Olympique Marsylia.

Bohaterem spotkania był doświadczony napastnik gospodarzy Wissam Ben Yedder, który asystował przy trafieniu Rosjanina Aleksandra Gołowina w czwartej minucie, a później sam dwukrotnie pokonał Gianluigiego Donnarummę w bramce PSG. Jedynego gola dla obrońców tytułu zdobył 16-letni Warren Zaire-Emery. Wynik ustalono już do przerwy.

Paryżanie długo pewnie zmierzali po drugie z rzędu mistrzostwo kraju, ale w styczniu, kiedy wygrali tylko raz w czterech kolejkach, wpadli w dołek, a teraz zaliczyli kolejną wpadkę. Co więcej, w środę lider Ligue 1 odpadł z Pucharu Francji.

Po części usprawiedliwieniem słabszej postawy PSG mogą być liczne urazy. W sobotę w składzie zabrakło m.in. kontuzjowanych bohaterów mundialu - mistrza świata Argentyńczyka Lionela Messiego, który ostatnio regularnie wpisywał się na listę strzelców, i francuskiego wicemistrza Kyliana Mbappe, który pauzuje już od kilku tygodni.

"Ciemność przed PSG" - napisała tuż po końcowym gwizdku gazeta "L'Equipe", nawiązując do czekającego stołeczną drużynę już we wtorek pierwszego starcia z Bayernem Monachium w 1/8 finału Ligi Mistrzów. A z myślą o zdobyciu Pucharu Europy katarscy właściciele ściągnęli do Paryża liczne gwiazdy.

PSG ma 54 punkty i o siedem wyprzedza sobotniego rywala. Po przeciętnym początku sezonu drużyna z Księstwa jest niepokonana w ośmiu ligowych meczach po przerwie mundialowej. Osiem punktów do lidera tracą Olympique Marsylia i RC Lens.

Marsylczycy w sobotę wieczorem zmierzą się na wyjeździe z Clermont Mateusza Wieteski, natomiast Lens, którego piłkarzami są Przemysław Frankowski, Łukasz Poręba i Adam Buksa, w niedzielny wieczór zagra na stadionie rywala z Olympique Lyon. (PAP)