Radość Lewandowskiego i Daviesa
Radość Lewandowskiego i Daviesa AFP/East News
Liga niemiecka. Robert Lewandowski wreszcie zdobył pierwsze bramki przeciw Fortunie Duesseldorf. W meczu ligowym trafił dwukrotnie z akcji. Bayern Monachium wygrał aż 5:0 (3:0). Na boisku zabrakło Dawida Kownackiego.

Bayern - Fortuna 5:0: Dwa gole Lewandowskiego
Bayern skompromitował Fortunę, a Lewandowski odegrał w tym pierwszoplanową rolę. Przed przerwą Polak wykończył akcję w stylu tiki-taki. Po szybkim rozegraniu nabiegł na piłkę i z paru metrów umieścił ją w siatce przy bezradnym bramkarzu i jego obrońcach.

W drugiej połowie Lewandowski również strzelił z pola karnego. Tym razem piętką, po składnej akcji Kingsley'a Comana z Serge Gnabrym. O dziwo to dopiero pierwsze trafienia Lewandowskiego w występach przeciw Fortunie. Tym samym ustrzelił wszystkich rywali w Bundeslidze:

Lewandowski ustrzelił wszystkie drużyny z Bundesligi
Lewandowski ustrzelił wszystkie drużyny z Bundesligi bundesliga.com

Dorobek Lewandowskiego w Bundeslidze to 29 bramek. Polakowi brakuje 1 bramki do wyrównania rekordowego sezonu. Na pięć kolejek przed końcem 31-latek celuje jednak w rekord Gerda Muellera - 40 bramek...

W tym sezonie Lewandowski zagra jeszcze z Bayerem Leverkusen, Borussią M'Gladbach, Werderem Brema, Freiburgiem oraz Vfl Wolfsburg.

Wydaje się, że losy mistrzowskiego tytułu są przesądzone. Na pięć kolejek przed końcem Bayern ma aż 10 punktów przewagi nad Borussią Dortmund. Drużyna Łukasza Piszczka w niedzielę zagra mecz z ostatnim Paderbornem.