Tomasz Górski
Polacy za granicą. Liga włoska. W spotkaniu 8. kolejki Serie A Inter Mediolan niespodziewanie zremisował przed własną publicznością z Bologną 2:2, mimo że po pierwszym kwadransie prowadziła dwiema bramkami. Cały mecz w bramce gości rozegrał Łukasz Skorupski.

Inter Mediolan remisuje z Bologną. Cały mecz Skorupskiego

Gospodarze dzisiejszego spotkania byli murowanym faworytem do zgarnięcia kompletu punktów. Drużyna prowadzona przez Simone Inzaghiego imponuje od początku sezonu. W 7 spotkaniach zdobyła aż 18 punktów. Pod koniec września zanotowała wpadkę z Sassuolo (1:2). Do starcia z niżej notową Bologną przystępowała z bilansem aż 19 bramek strzelonych i zaledwie 3 straconych.

Wiele wskazywało na to, że na Stadio Giuseppe Meazza będzie kolejny "spacerek" dla Interu. Tym bardziej, że po niespełna kwadransie prowadzili po bramkach dwiema bramkami. Najpierw dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego na bliższy słupek wykorzystał Francesco Acerbi, a kilka minut później - po błędzie obrony - kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Lautaro Martinez.

Gości do tlenu podłączył.. Lautaro Martinez, który faulował rywala we własnym polu karnym. Po analizie VAR sędzia wskazał na rzut karny, który wykorzystał Riccardo Orsolini. W tej sytuacji piłki nie sięgnął Yann Sommer. Na początku drugiej połowy do remisu doprowadził Joshua Zirkzee. Holender uderzył płasko z linii 16. metra tuż przy lewym słupku.

W 60. minucie bramkę dla Interu strzelił świeżo wprowadzony Alexis Sanchez. Gol Chilijczyka nie został uznany z powodu pozycji spalonej.

Inter Mediolan - Bologna 2:2
Bramki: Francesco Acerbi 11', Lautaro Martinez 13' - Ricardo Orsolini 19' k., Joshua Zirkzee 52'
Żółte kartki: Lautaro Martinez, Simone Inzaghi (poza boiskiem), Alessandro Bastoni - Dan Ndoye, Lewis Ferguson, Sam Beukema.

Skrót meczu Inter Mediolan - Bologna

Po 8 meczach Bologna zajmuje 8. miejsce w Serie A z dorobkiem 11 punktów. Po przerwie reprezentacyjnej zagra u siebie z Frosinone. Pierwszy gwizdek sędziego 22 października o godz. 15.

Łukasz Skorupski zagrał we wszystkich meczach. Czterokrotnie zachował czyste konto. 32-letni bramkarz otrzymał powołanie na październikowe mecze reprezentacji Polski z Wyspami Owczymi (12 października) i Mołdawią (15 października). Na wrześniowe zgrupowanie (mecze z Wyspami Owczymi i Albanią) nie przyjechał z powodu urazu.