MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Messi strzelił gola, ale Inter Miami przegrał pierwszy raz od 11 kolejek [WIDEO]

Jacek Kmiecik
@InterMiamiCF/X
Argentyński atakujący Lionel Messi wrócił do gry i zdobył bramkę, ale jego Inter Miami poniósł pierwszą od 11 meczów w Major League Soccer porażkę – nieoczekiwane przegrał 1:3 ze znajdującą się w kryzysie Atlantą United.

W poprzedniej kolejce Inter Miami zwyciężył w Kanadzie Vancouver Whitecaps (2:1) bez odpoczywających Lionela Messiego, Luisa Suareza i Sergiego Busquetsa. Wypoczęte gwiazdy miały pomóc u siebie z Atlantą, ale gruziński pomocnik przyjezdnych Saba Lobzhanidze miał inne plany. Zdobył dwie bramki w 44. i 59. minucie po dwóch świetnych strzałach z dystansu. Takie umiejętności przydadzą się reprezentacji Gruzji na Euro 2024; zawodnik został już powołany do kadry na mistrzostwa.

Kontaktowy gol Messiego nie pomógł Interowi

Messi szybko odrobił jednego gola po podaniu Busquetsa w 62. minucie, a także oddał strzał z pola karnego w pobliżu słupka.

„GOLAZO kapitana, który przybliżył nas do wyrówania wyniku”

Było to 11 trafienie Messiego w bieżącym sezonie MLS. Tyle samo goli co Leo ma jego partner z ataku Suarez. W klasyfikacji strzelców MLS prowadzą Kolumbijczyk Cristian Arango z Realu Salt Lake i Belg Christian Benteke z DC United – obaj po 13 bramek.

Atlanta jednak nie straciła zwycięskiego wyniku, a wkrótce nawet go umocniła po golu senegalskiego napastnika Jamal Thiare w 73. minucie.

Pierwsza porażka od 2 lat Messiego, gdy zdobył bramkę

Tym samym pierwszy raz od 2 lat Messi przegrał mecz, w którym strzelił gola. Poprzednio coś takiego miało miejsce na mundialu 2022 w Katarze, gdzie Argentyna przegrała z Arabią Saudyjską (1:2) w fazie grupowej na inaugurację turnieju.

Ta porażka może kosztować Inter prowadzenie w tabeli MLS – Cincinnati ma punkt straty i jeszcze jeden mecz do rozegrania.
Jednocześnie „Cincy” mógł już teraz wyprzedzić Miami, ale także przegrał 0:2 z Nashville.