MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Arka Gdynia - Motor Lubin 1:2. Finał baraży o Ekstraklasę
Arka Gdynia - Motor Lubin 1:2. Finał baraży o Ekstraklasę PAP, Adam Warżawa
Motor Lublin jako beniaminek 1 ligi sensacyjnie wywalczył awans do PKO Ekstraklasy! Chociaż przez prawie cały mecz przegrywał z Arką Gdynia to w nieprawdopodobnych okolicznościach odwrócił wynik i wygrał 2:1. Widowisko obejrzał komplet widzów. Cieszył się tylko sektor gości. Żółto-niebiescy czwarty raz z rzędu przegrali walkę o powrót do elity!

Mecz Arka - Motor wynik 1:2. Lublin ma Ekstraklasę

Arka powinna była wywalczyć bezpośredni awans. Skazała jednak siebie na dwuetapowe baraże, bo nie wykorzystała dwóch szans na zdobycie jednego, koniecznego punktu; najpierw poległa w Derbach Trójmiasta z Lechią Gdańsk (porażka 1:2), potem u siebie z GKS Katowice (porażka 0:1).

Dzięki zajęciu trzeciego miejsca w sezonie zasadniczym to właśnie Arka zaczęła baraże od meczu z teoretycznie najsłabszą drużyną, szóstą w tabeli Odrą Opole. Straciła z nią dwie bramki, ale wygrała zasłużenie 4:2. Dziś z Motorem Lublin gra była bardziej wyrównana. O prowadzeniu żółto-niebieskich zadecydowały błędy Kacpra Rosy i Kamila Kruka z 13 minuty przy wprowadzeniu piłki do gry. Wykorzystał je Olaf Kobacki.

Takiego gola Motor Lublin sprezentował Arce Gdynia w finale baraży o Ekstraklasę

W drugiej połowie Motor przeszedł do ofensywy, ale czujność między słupkami długo zachowywał Paweł Lenarcik. Lepiej bronił też wspomniany Rosa, który w 79 minucie wybronił sytuację sam na sam z Kobackim. To był kluczowy moment meczu - zemścił się gdynianom!

Motor wstrząsnął Arką w ostatnich minutach meczu! W nieprawdopodobnym stylu odwrócił wynik finału. Do wyrównania po strzale bezpośrednio z rzutu wolnego doprowadził Bartosz Wolski. Potem czyli w doliczonym czasie Ekstraklasę dał autor decydującego gola, Mbaye Jacques Ndiaye.

Podwaliny pod ten sukces dał trener Goncalo Feio, obecny trener Legii Warszawa, który do niedawna prowadził Motor. Dzieło dokończył jego następca, Mateusz Stolarski. W styczniu skończył dopiero 31 lat.

Mecz Arka - Motor: gol Bartosza Wolskiego:

Za sukcesem Motoru stoi też właściciel Zbigniew Jakubas, który wcześniej uzależniał swoje pozostanie w klubie od zatrzymania Feio. Dziś Portugalczyka nie w Lublinie, ale będzie Ekstraklasa!

Motor zagra w Ekstraklasie pierwszy raz od 1992 roku. Wielu piłkarzy z obecnej kadry nie było wtedy jeszcze na świecie. W nowym sezonie będzie równał do dziewiątego miejsca - najwyższego na tym szczeblu, który wywalczyli zawodnicy z edycji 1984/85.

Pierwszy mecz po powrocie do Ekstraklasy Motor rozegra nie wcześniej niż 19 lipca i nie później niż 22 lipca. Rywal nie jest póki co znany. Ligowa spółka ogłosi terminarz w najbliższych dniach.

Beniaminkowie PKO Ekstraklasy w sezonie 2024/2025:

• GKS Katowice (wicemistrz 1 ligi)
  • Lechia Gdańsk (mistrz 1 ligi)
  • Motor Lublin (zwycięzca baraży)

Mecz Arka - Motor: gol Mbaye N'Diaye:

Miał być awans do Ekstraklasy i to bezpośredni, a będzie piąty sezon z rzędu w 1 lidze. Arka Gdynia w kompromitujący sposób wypisała się z marzeń o elicie, przegrywając - po Derbach Trójmiasta i domowym hicie z GKS Katowice - także finał baraży przeciw Motorowi Lublin. Oto najmocniejsze memy.

Wszyscy śmieją się z Arki Gdynia! Memy po przegranej walce o...