MŚ w hokeju na lodzie kobiet. Polska - Słowenia 1:4

OPRAC.: Filip Bares
iihf
Polskie hokeistki przegrały ze Słowenkami 1:4 w pierwszym meczu mistrzostw świata dywizji 1B, które są rozgrywane w łotewskiej Rydze. W kolejnym spotkaniu biało-czerwone zmierzą się z Wielką Brytanią.

Wynik w pierwszej tercji otworzyła Pia Pren. Minutę później krążek w bramce umieściła Julia Zielińska, jednak jeszcze przed końcem tej części meczu prowadzenie 2:1 dała Słowenkom Tamara Svetina. W drugiej tercji przewagę powiększyła Julija Blazinsek, a w trzeciej decydujące trafienie zanotowała Arwen Nylaander.

Biało-czerwone w całym spotkaniu wykonały aż 66 uderzeń na bramkę rywalek.

W poniedziałek Polki zmierzą się z Brytyjkami, które na otwarcie zmagań pokonały Włoszki 1:0.

W turnieju w Rydze bierze udział sześć zespołów: gospodynie, Polska, Słowenia, Wielka Brytania, Słowacja i Włochy. Zwyciężczynie awansują do dywizji 1A, natomiast najgorsza z reprezentacji spadnie do dywizji 2A. Zmagania zakończą się 6 kwietnia.(PAP)