Bartosz Głąb
Matty Cash (reprezentacja Polski).
Matty Cash (reprezentacja Polski). Leszek Szymański / PAP
Reprezentacja Polski awansowała do finału baraży Euro 2024 po efektownym pokonaniu Estonii 5:1. Jednak mimo dobrego wyniku, selekcjoner Michał Probierz ma powody do zmartwień. Z powodu kontuzji meczu nie mogli dokończyć Przemysław Frankowski oraz Matty Cash. Uraz zawodnika Aston Villi okazał się na tyle poważny, że musiał opuścić zgrupowanie reprezentacji Polski.

Matty Cash opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski

Przemysław Frankowski zagrał bardzo dobrą pierwszą połowę meczu okraszoną bramką przeciwko Estonii. Jednak z powodów stłuczenia mięśnia czworogłowego uda na drugą połowę już nie wyszedł. W jego miejsce pojawił się Matty Cash, który na murawie spędził zaledwie 10 minut. Z grymasem bólu opuścił boisko w asyście lekarza reprezentacji Polski.

Matty doznał kontuzji mięśnia dwugłowego uda. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że uraz nie jest bardzo poważny, lecz wyklucza go z dalszego udziału w zgrupowaniu i meczu przeciwko Walii. Matty powróci do Anglii, gdzie będzie przechodził leczenie - doktor przekazał Jacek Jaroszewski cytowany przez Łączy nas Piłka.

Dodatkowe powołanie z Ekstraklasy do reprezentacji Polski

Matty Cash będzie pauzował około 3 tygodnie

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl przerwa w grze reprezentanta Polski potrwa około 3 tygodnie. Oznacza to, że piłkarz Aston Villi opuści 4 swojego klubu. W tym czasie zespół z Birmingham zmierzy się z Wolverhampton, Manchesterem City, Brentford oraz w ćwierćfinale Ligi Konferencji z francuski Lille.

Wciąż nie wiadomo, czy Unay Emery będzie mógł skorzystać z Casha na prestiżowe starcie z Arsenalem, które odbędzie się 14 kwietnia na Emirates Stadium.

Czołowy polski napastnik kontuzjowany

Matty Cash w reprezentacji Polski

Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...