MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Jakub Jabłoński
Oceny po meczu Polska - Turcja. Alarm przed Euro 2024
Oceny po meczu Polska - Turcja. Alarm przed Euro 2024 PAP/Piotr Nowak
Reprezentacja Polski rozegrała ostatni sparing przed Euro 2024. Biało-Czerwoni pokonali w meczu towarzyskim Turcję 2:1, choć to nie wynik był tutaj najistotniejszy. Dla Michała Probierza ważniejsze było, aby uniknąć kontuzji kluczowych piłkarzy. Tego się nie udało. Karol Świderski po pechowej cieszynce. Później plac gry opuścił Robert Lewandowski.

Oceny po meczu Polska - Turcja. Biało-Czerwoni zwycięscy przed Euro 2024

Piłkarze Michała Probierza w pierwszej połowie zagrali przyzwoite zawody. Karol Świderski wykorzystał podanie Roberta Lewandowskiego i wpakował piłkę do siatki bramkarza rywali.

Potem w wyniku kontuzji odniesionej podczas radości z gola opuścił boisko. Mateusz Borek, komentujący to spotkanie przekazał słuchaczom, że napastnik Hellasu Werona udał się do szpitala, gdzie przejdzie szczegółowe badania. Lewandowski również opuścił plac gry w pierwszej połowie. Nie chcąc ryzykować, jak tylko poczuł ukłucie zdecydował się zakończyć swój udział.

Na nieszczęście Biało-Czerwonych wyrównanie przyszło w 77. minucie. Baris Alper Yilmaz oddał mocny strzał, który po lekkiej obcierce o Bartosza Salamona zmierzała do siatki zaskoczonego Wojciecha Szczęsnego. W momencie, gdy wydawało się że Polacy tylko zremisują przed wylotem do Niemiec pojawił się Nicola Zalewski. Piłkarz Romy oddał mierzony, finezyjny strzał z linii pola karnego i nie dał szans golkiperowi rywali.

Oceny reprezentacji Polski po meczu z Turcją (w skali 1-6):

Polska

• Wojciech Szczęsny - 5
  • Jan Bednarek - 3
  • Paweł Dawidowicz - 3 (Bartosz Salamon - 2)
  • Jakub Kiwior - 3
  • Bartosz Slisz - 3 (Damian Szymański - bez oceny)
  • Jakub Piotrowski - 2 (Sebastian Szymański - 4)
  • Przemysław Frankowski - 4
  • Piotr Zieliński - 3 (Jakub Moder - 3)
  • Nicola Zalewski - 5
  • Karol Świderski - 4 (Krzysztof Piątek - 3)
  • Robert Lewandowski - 3 (Kacper Urbański - 4)

Michał Probierz podjął decyzję przed meczem towarzyskim z Ukrainą przed Euro 2024

Paweł Wszołek i Kacper Tobiasz na wakacjach. Zobacz, gdzie spędzają czas inni legioniści

Piłkarze Legii Warszawa na wakacjach. Oświadczyny Rosołka, W...

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA