Pękła kolejna setka. Stelmet BC Zielona Góra rozgromił Start Lublin [ZDJĘCIA]

Redakcja
Stelmet BC Zielona Góra - Start Lublin 100:53.
Stelmet BC Zielona Góra - Start Lublin 100:53. Paweł Wańczko
W sobotę (26 marca) koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra rozgromili w hali CRS Start Lublin 100:53.

Zgodnie z przewidywaniami mistrzowie Polski nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem gości. Lublinianie jedynie dobrze rozpoczęli mecz. Po kilku składnych akcjach niespodziewanie prowadzili 10:0. Zielonogórzanie po ospałych pierwszych minutach wzięli się za odrabianie strat i pierwszą kwartę, jakby trochę od niechcenia, zakończyli prowadząc 24:18. W kolejnych kwartach Stelmet BC Zielona Góra systematycznie powiększał przewagę. Na przerwę mistrzowie schodzili z 21-punktową przewagą, a po trzech kwartach prowadzili już 38 punktami. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 100:53.

Statystyki meczu

Start Lublin: Jan Grzeliński 10, Marcin Salamonik 3, Adam Myśliwiec 0, Grzegorz Małecki 11, Alan Czujkowski 2, Paweł Kowalski 4, Bartosz Ciechociński 0, Jarosław Trojan 14, Nikola Jeftić 4, Nick Kellogg 5.