Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 2:0 ZDJĘCIA, RELACJA Druga z rzędu wygrana Piasta! Gliwiczanie nie są już ostatni w tabeli

Tomasz Kuczyński
23.11.2020. Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 2:0.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W poniedziałek 23.11.2020 r. w meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z Lechią Gdańsk 2:0 (1:0). Bramki zdobyli Jakub Świerczok i Jakub Czerwiński. Gliwiczanie wygrali drugi mecz z rzędu, zaliczając drugie zwycięstwo w sezonie. Piast opuścił ostatnie miejsce w tabeli!

W piątek Piast wygrał pierwszy mecz w sezonie, pokonując w Zabrzu z Górnikiem 2:1. Zwycięskie derby kontuzjami przypłacili Mikkel Kirkeskov i Michał Żyro. Setny mecz w Ekstraklasie w barwach Piasta rozrywał Martin Konczkowski.

Zobacz zdjęcia z meczu Piast - Lechia

Karny na "dzień dobry"

Nie upłynęła nawet minuta, gdy sędzia Tomasz Kwiatkowski podyktował rzut karny dla gospodarzy. Bartosz Kopacz zahaczył Dominika Steczyka i napastnik Piasta upadł na murawę. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Jakub Świerczok i wykonał karnego na dwa tempa i mieliśmy gola na 1:0.

Lechia odpowiedziała po kwadransie - uderzył Jakub Kałuziński, był jeszcze rykoszet od Piotra Malarczyka i Frantisek Plach nogami odbił piłkę. W 18. minucie Kenny Saief hukną zza pola karnego i trafił w poprzeczkę.

Czerwiński przeskoczył Pietrzaka

Piast przeczekał ataki rywali i zadał drugi cios. Gerard Badia dośrodkował do Jakuba Czerwińskiego, który ubiegł w powietrzu Rafała Pietrzaka i uderzył z bliska głową. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Obchodzący urodziny stadionowy spiker Andrzej Sługocki wykrzyczał w swoim stylu "Jeszcze siedem, jeszcze siedem!".

- Miałem przewagę nad Rafałem Pietrzakiem, bo nabiegałem na tę piłkę - podkreślił Czerwiński.

Jakim cudem to nie wpadło?

Przed przerwą Lechia jeszcze postraszyła za sprawą Kałuzińskiego - Plach niezbyt pewnie odbił piłkę, ale Flavio Paixao nie zdołał jej sięgnąć.

Goście od początku drugiej połowy atakowali, szykując bramki kontaktowej. W 64. minucie po rzucie rożnym Lechii jakimś cudem piłka nie znalazła drogi do siatki. Karol Fila strzelał z metra i trafił w... kolano Placha!

Gdańszczanie przeważali, mieli rzuty rożne, ale Piast mądrze się bronił i zapał gości gasł.

W doliczonym czasie gry Piast miał trochę nerwówki, bo sędzia skorzystał z VAR-u sprawdzając, czy nie powinien podyktować karnego za rękę Konczkowskiego. Decyzja była na "nie".

Piast wygrał drugi mecz z rzędu, w dodatku pokonał rywala, z którym w poprzednim sezonie przegrał trzy razy.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk (2:0)

Bramki: 1:0 Jakub Świerczok (3), 2:0 Jakub Czerwiński (32)

Piast: Plach - Konczkowski, Malarczyk, Czerwiński, Holubek - Badia (70. Jodłowiec), Sokołowski, Chrapek, Milewski - Steczyk, Świerczok (60. Alves).

Lechia: Alomerović - Fila (84. Maulana Vikri), Tobers, Kopacz, Pietrzak - Haydary (46. Zwoliński), Kałuziński (63. Gajos), Kubicki, Saief (74. Mihalik), Conrado (63. Żukowski) - Paixao.

Żółte kartki: Czerwiński, Chrapek - Haydary, Alomerović, Żukowski

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności