Piast i Podbeskidzie wygrały sparingi

Tomasz Kuczyński
Michal Papadopulos zdobył pierwsze bramki w barwach Piasta.
Michal Papadopulos zdobył pierwsze bramki w barwach Piasta. piast-gliwice.eu
Piast Gliwice pokonał w Hiszpanii SC Rheindorf Altach 3:1, a Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało w Czechach z MFK Frydek-Mistek 4:1.

Rywalem Piasta przebywającego na hiszpańskim zgrupowaniu był lider austriackiej Bundesligi. Wcześniej gliwiczanie w Hiszpanii zaliczyli dwie porażki. W Piaście wystąpił testowany Hiszpan Fran González. Bramki dla wicemistrza Polski zdobyli piłkarze pozyskani zimą - Michal Papadopulos z Zagłębia Lubin i Stojan Vranjes z Legii Warszawa.

Jak informuje oficjalna strona Piasta pod koniec pierwszej połowy Netzer ostro zaatakował Badię, co rozsierdziło piłkarza gliwickiej drużyny. Zawodnicy skoczyli sobie do gardeł i rozdzielać ich musieli koledzy z zespołów. Sędzia pokazał obu zawodnikom żółte kartki, aby nieco ostudzić gorące głowy.

Pierwszą połowę sparingu drużyny rozegrały piłkami nalężącymi do SC Rheindorf Altach, a drugą oficjalnymi futbolówkami Lotto Ekstraklasy, Adidas Krasava.

Podbeskidzie zagrało sparing z czeskim drugoligowcem w ramach towarzyskiego turnieju Tipsport liga. To była pierwsza wygrana podopiecznych trenera Jana Kociana w trzecim meczu.

Piast Gliwice - SC Rheindorf Altach 3:1 (1:1)

Bramki: Michal Papadopulos (16, 69), Stojan Vranjes (77) - Nikola Żivotić (18)

Piast: Rusov (46. Szmatuła) - Szeliga (89. Sulima), Korun, Sedlar, Mraz (61. Mokwa) - Pietrowski, Vranjes (85. Moskwik), Murawski, Badía (71. Żivec) - Papadopulos (83. Krakowczyk), Jankowski (74. Gonzalez).

MFK Frydek-Mistek - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:4 (0:2)

Bramki dla Podbeskidzia: Lubos Kolar (6), Peter Sladek (26), Tomasz Podgórski (79-karny), Szymon Lewicki (88)

Podbeskidzie: Leszczyński (46. Madejski) - Gumny, Piacek, Magiera (70. Gibas), Jaroch (46. Zakrzewski) - Chmiel (70. Gutowski), Janota (56. Podgórski), Hanzel, Sladek (56. Lewicki), Sierpina - Kolar (56. Demjan).

Materiał oryginalny: Piast i Podbeskidzie wygrały sparingi - Dziennik Zachodni