Piłkarski Puchar Polski: Garbarnia Kraków przegrała ze Stalą Mielec

Artur Bogacki
Garbarnia - Stal
Garbarnia - Stal Andrzej Wiśniewski
W rozegranym w środę, 8 listopada 2023 roku meczu piłkarskiego Fortuna Pucharu Polski III-ligowa Garbarnia Kraków przegrała na swoim stadionie z ekstraklasową Stalą Mielec po dogrywce 2:4.

Garbarnia Kraków - Stal Mielec 2:4 (0:2, 2:2)
Bramki: 0:1 Trąbka 54, 1:1 Żurek 64, 2:1 Durda 76, 2:2 Szkuryn 86, 2:3 Getinger 94, 2:4 Szkuryn 101.
Garbarnia: Bartusik - Morys, Kajpust, Czekaj (106 Seweryn), Moskiewicz - Durda (90+1 Wątroba), Żurek (71 Opalski), Dziedzic, Duda, Grzybowski (90+1 Sutor) - Klec (80 Nowak).
Stal: Jałocha - Esselink, Matras, Ehmann, Gerstenstein - Stępień (46 Szkuryn), Trąbka (61 Domański), Hinokio (68 Guillaumier), Santos, Wołkowicz (68 Getinger) - Meriluoto (74 Wolsztyński).
Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin). Żółte kartki: Morys, Zagórowski (na ławce), Grzybowski, Opalski - Trąbka, Getinger, Santos (dwie); czerwona kartka: Kajpust (56) - Santos (111). Widzów: 550.

Gospodarze przegrywali, od 56 min grali w osłabieniu liczebnym (czerwona kartka dla Kajpusta) i wydawało się, że faworyzowana Stal będzie mieć mecz pod kontrolą. Tak się jednak nie stało, bo po kolejnych 20 minutach było 2:1 dla krakowian po golach Żurka i Durdy (asysta Moskiewicza). W końcówce w zamieszaniu do remisu doprowadził Szkuryn.

Decydowała więc dogrywka, w jej pierwszej części dwa gole strzeliła Stal: Getinger piękne uderzył z ponad 30 m, a Szkuryn wykończył kontrę.