PKO Ekstraklasa. Zwolnienie trenera i powrót byłego kapitana niewiele pomogły. Lechia Gdańsk po słabym meczu zremisowała z Wartą Poznań 0:0. W pierwszej połowie biało-zielona drużyna nie oddała nawet celnego strzału.

PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Warta Poznań 0:0

Lechia po piątej porażce uznała, że problemem jest Tomasz Kaczmarek. Dlatego po roku jego pracy - jako pierwsza z drużyn w stawce - podziękowała. Trener zachował się z klasą, bo rozwiązał umowę za porozumieniem stron, choć miał prawo otrzymywać pieniądze aż do jej zakończenia.

Jeśli ktoś był zwolennikiem teorii, że trenera zwolnili piłkarze, przegrywając specjalnie z Lechem Poznań 0:3, to dziś został chyba wyprowadzony z błędu. Lechia piłkarsko z Wartą się nie obroniła. Tak naprawdę jedyne sytuacje stworzyła po przerwie, gdy uderzali Łukasz Zwoliński i David Stec.

W pierwszej połowie Lechia powinna była nawet bramkę stracić, gdy Dusan Kuciak za krótko wprowadził piłkę do Jarosława Kubickiego. Tylko interwencja naprawcza Słowaka, a po niej asekuracja Michała Nalepy sprawiły, że w Gdańsku utrzymał się bezbramkowy remis.

Lechia z dorobkiem czterech punktów zamyka tabelę. Warta ugrała dziesięć i jest w środku.

• Rafał Pietrzak - 2
  • Maciej Gajos - 2, (Joeri de Kamps - 2)
  • Jarosław Kubicki - 2
  • Kacper Sezonienko - 2, (Dominik Piła - 3)
  • Flavio Paixao - 2, (Marco Terrazzino - 3)
  • Conrado - 2, (Christian Clemens - bez oceny)
  • Łukasz Zwoliński - 3, (Bassekou Diabate - bez oceny)