Jakub Guder
Jakub Guder
KPC Górnik Polkowice
W Polkowicach zorganizowano 45. edycję Turnieju Barbórkowego w podnoszeniu ciężarów. Wygrał Arkadiusz Michalski.

Na zaproszenie Górnika Polkowice na Turniej Barbórkowy przyjechali nie tylko polscy sztangiści, ale taże zawodnicy z Czech, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. W sumie rywalizowało 12 zawodników. Najlepszy okazał się Arkadiusz Michalski, który uzyskał w dwuboju 375 kg (170+205 kg) co dało mu 410,48 punktów w klasyfikacji Sinclaira (bez podziału na kat. wagową). Drugie miejsce z wynikiem 323 kg i 410,21 punktów zajął reprezentant Czech Petr Marecek, a na najniższym stopniu podium stanął zawodnik Tarpana Mrocza Arsen Kasabijew – 350 kg (395,85 pkt.). Reprezentanci gospodarzy - Patryk Sawulski, Daniel Kołecki, Jakub Michalski i Tomasz Żełem - zajęli kolejno czwarte, szóste, 10. i 12. miejsce.

- To było widowisko na najwyższym poziomie. Jeśli chodzi o organizację zawodów w Polsce, może nieskromnie to zabrzmi, ale wyznaczamy standardy - powiedział po turnieju prezes KPC Górnika Polkowice Paweł Głód. - Zawody mogły się odbyć dzięki wsparciu Gminy Polkowice i burmistrza Łukasza Puźnieckiego. Dziękujemy za pomoc w organizacji tego turnieju. Cieszymy się, że mogliśmy podtrzymać tradycję i już 45. raz świętować na sportowo Barbórkę - zaznaczył prezes.

Dzień wcześniej zorganizowano Turniej Mikołajkowy w podrzucie dla dzieci. Obie imprezy z uwagi na napięty kalendarz zawodników, trzeba było w tym roku zaplanować w kalendarzu wcześniej niż zazwyczaj.