MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Pogoń Siedlce zagra w 1 lidze
Pogoń Siedlce zagra w 1 lidze TVP Sport
W sobotę rozegrano wszystkie mecze ostatniej kolejki 2 ligi. Bezpośredni awans do 1 ligi, tak jak tydzień temu Kotwica Kołobrzeg, wywalczyła Pogoń Siedlce dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Wisłą Puławy. Poznaliśmy też pary barażowe oraz dwóch ostatnich spadkowiczów. Ze szczeblem centralnym żegnają się Skra Częstochowa oraz Lech II Poznań - mimo posiłków z pierwszego zespołu.

2 liga. Pogoń awansowała do 1 ligi jako mistrz

Multiligę można było śledzić dzięki w TVP Sport, gdzie łączono się z pięcioma stadionami w tym z Kalisza i Puław, bo właśnie tam toczyła się korespondencyjna walka o bezpośredni awans.

KKS 1925 Kalisz wysoko pokonał Skrę Częstochowa, ale to nie wystarczyło do zajęcia premiowanego miejsca - o sukces zespół Marcina Woźniaka musi jeszcze zawalczyć w dwuetapowych barażach. Najpierw podejmie w półfinale Polonię Bytom. Mecz już w najbliższą środę.

Z powrotu na zaplecze Ekstraklasy cieszy się za to Pogoń Siedlce, która wraca do 1 ligi po sześciu latach. Prowadzenie nad Wisłą dał przed przerwą Lukas Hrnciar. Słowak dostawił nogę w polu karnym do piłki dośrodkowanej z lewej flanki. Zaraz potem czyli w 35 minucie doszło do wielkiej kontrowersji, kiedy sędzia Maciej Pelka (Poznań) pokazał czerwoną kartkę jednemu z gospodarzy, Radosławowi Sewerysiowi. Pogoń dobiła Wisłę w drugiej połowie. Wynik precyzyjnym strzałem podwyższył Przemysław Misiak, a w 78 minucie ustalił Mateusz Majewski.

Królem strzelców z 23 golami w dorobku został Brazylijczyk Jonathan Junior z Kotwicy Kołobrzeg.

Wyniki 34. kolejki 2 ligi

• Chojniczanka Chojnice - Olimpia Elbląg 3:1
  • Hutnik Kraków - Olimpia Grudziądz 1:2
  • KKS 1925 Kalisz - Skra Częstochowa 4:1
  • ŁKS II Łódź - GKS Jastrzębie 0:3 (w Jastrzębiu)
  • Polonia Bytom - Lech II Poznań 3:0
  • Sandecja Nowy Sącz - Kotwica Kołobrzeg 3:1
  • Stal Stalowa Wola - Zagłębie II Lubin 2:1
  • Stomil Olsztyn - Radunia Stężyca 2:3
  • Wisła Puławy - Pogoń Siedlce 0:3

Baraże o 1 ligę. Kto z kim zagra i kiedy?

W półfinałach baraży wystąpią drużyny z miejsc 3-6. Pary utworzą trzecia z szóstą oraz czwarta z piątą. Gospodarzami meczów będą te z wyższych miejsc.

Półfinały odbędą się w środę 29 maja o godzinach 16:00 i 18:45. Finał zaplanowano na sobotę 1 czerwca o 16:30.