Piotr Rzepecki
Polacy za granicą. Radosław Majecki został brutalnie sfaulowany przez rywala w meczu belgijskiej ekstraklasy. Przeciwnik wbiegł w bramkarza niemal wyprostowaną nogą, a to oznacza minimum półtora miesiąca pauzy dla byłego golkipera Legii. Co jest jednak najgorsze, atakujący nie obejrzał nawet żółtej kartki.

Bandycki atak na Radosława Majewskiego. Polaka czeka długa pauza

Do zajścia doszło w pierwszej połowie meczu 27. kolejki belgijskiej ekstraklasy miedzy Eupen a Cercle Brugge (2:2). Radosław Majecki, który od tego lata występuje między słupkami w barwach tej drugiej drużyny podczas interwencji został trafiony niemal wyprostowaną nogą rywala.

19-letni atakujący Eupen Djeidi Gassama w walce o piłkę nie cofnął nogi, a wręcz przeciwnie - chcąc trącić futbolówkę trafił wprost w klatkę piersiową byłego bramkarza Legii. Majecki został zmieniony w przerwie. Dziś klub ogłosił, że jego przerwa potrwa około 6 tygodni. Powodem naderwanie mięśnia piersiowego.

Co jednak najbardziej irytuje w tej sytuacji to brak kary jakiejkolwiek kary dla piłkarza gospodarzy. - Nie rozumiem dlaczego VAR w tej sytuacji nie interweniował - grzmiał dyrektor sportowy Cercle Brugge Carlos Avina.

- W przeszłości zawsze podchodziliśmy do sędziów i Departamentu Sędziowskiego w konstruktywny sposób. Rozumiemy, że ich praca staje się trudniejsza ze względu na szybkość i ewolucję gry. Niepokojące jest jednak to, że tydzień po tygodniu popełniane są błędy, które odbijają się na wizerunku i reputacji naszej ligi. Składamy skargę do Departamentu Sędziowskiego i oczekujemy jasnego sygnału - wyraził się jasno dyrektor sportowy klubu.

Rex Features/East News

Należy wspomnieć, że Majecki był na fali wznoszącej. 1-krotny reprezentant Polski zbiera w Belgii świetne recenzje, gdzie jest wypożyczony do końca sezonu z AS Monaco.

Radosław Majecki zgodnie z diagnozą powinien wrócić do zdrowia i gry w okolicach kwietnia. Bilans 23-latka w tym sezonie to 24 spotkania, w których puścił 32 gole. 5 razy w tym sezonie zanotował czyste konto.