Dariusz Kuczmera, Krzysztof Szymczak
Drużyna Grot Budowlanych Łódź rozegrała pierwszy mecz półfinałowy Pucharu CEV. Rywalem drużyny prowadzonej przez Macieja Biernata był szwajcarski lider tamtejszej ligi NUC Volleyball Neuchatel, a spotkanie zakończyło się porażką 1:3.

Pierwszy set w wykonaniu łodzianek był fenomenalny. Siatkarki Grot Budowlanych prowadziły już nawet 16:5, skończyło się wygraną do 17. W drugiej partii tak dużej przewagi gospodyń już nie było, ale łodzianki prowadziły 16:15. Po kilku następnych akcjach przegrywały już jednak 18:21, a całego seta przegrały do 21.

Trzeci set był wyrównany. Łodzianki przegrywały 15:16. Faworytem tej konfrontacji była nasza drużyna. Liczyliśmy zatem na pewne zwycięstwo. Goście ze Szwajcarii nie zamierzali się poddać. Prowadzili 19:17 i 21:19. Łodzianki walczyły przegrywały tylko 21:22. Madeline Haynes zdobyła 23 punkt. Naszym siatkarkom przytrafił się atak autowy i Budowlane przegrywały 22:24. Challenge jednak zmienił werdykt sędziów i był remis 23:23. Znów Madeline Haynes i jest 23:24. Jelena Blagojević wyrównuje (24:24). Ponownie Jelena Blagojević i jest 25:25.

Atak autowy Tiaty Scambray daje łodziankom piłkę setową. Nie wykorzystujemy tei szansy i po bloku prowadzą rywalki 27:26. Atak Tiaty Scambray sprawia, że drużyna ze Szwajcarii wygrywa ważnego seta 28:26.

Podopieczne Macieja Biernata wyglądały na zrezygnowane w czwartym secie. Przegrywały 8:11. Na szczęście wiara wróciła do gospodyń (17:17). Rywalki znów uciekły na odległość dwóch punktów (19:21). Po chwili zdobyły 22 punkt. Tessa Grubbs zdobyła punkt blokiem. Blok Weroniki Sobiczewskiej sprawił, że łodzianki przegrywały tylko 21:23. Niestety, za chwilę było 21:24. Jelena Blagojević przedłuża szanse – 22:24. Madeline Haynes zdobyła jednak 25 punkt. Łodzianki przegrały mecz 1:3.

Do tej pory łodzianki mogą się pochwalić polskim trofeami. Dwukrotnie zdobyły wicemistrzostwo Polski (2017, 2019) i brązowe medale (2018, 2023). W Pucharze Polski dwa raz stały na najwyższym podium (2010, 2018), a dwa razy przegrały finał (2017, 2021). W 2017 i 2018 roku sięgnęły po Superpuchar Polski, a w 2020 roku zdobyły Superpuchar PLS.
Teraz jest szansa na finał Pucharu CEV. Rewanż 27 lutego o 19 w Szwajcarii.

Grot Budowlani Łódź - NUC Volleyball Neuchatel 1:3 (25:17, 21:25, 26:28, 22:25)
Grot Budowlani: Mackenzie May 12, Kinga Różyńska 8, Ana Bjelica 7, Jelena Blagojević 18, Małgorzata Lisiak 9, Ewelina Wilińska 2, Justyna Łysiak (l) oraz Martyna Łazowska, Andrea Mitrović 1, Weronika Sobiczewska 3. Trener: Maciej Biernat.
W drugiej parze: Real Mutua Fenera Chieri (Włochy) – Levallois Paris Saint Cloud (Francja).

W sobotę o godz. 19 w 20. (trzeciej od końca) kolejce faty zasadniczej Tauron Ligi siatkarki Grot Budowlanych podejmują w Łodzi lidera tabeli Chemika Police. Będą wielkie emocje.
Nazajutrz, w niedzielę o 16, siatkarki ŁKSCommercecon także w Sport Arenie w Łodzi grają z MKSKalisz. ą