Polska - Litwa: Komplet zwycięstw naszej kadry w Turnieju o Puchar Niepodległości w Sosnowcu ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Polacy pokonali w Sosnowcu Litwę  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Polacy pokonali w Sosnowcu Litwę Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
W ostatnim meczu Turnieju o Puchar Niepodległości w Sosnowcu reprezentacja Polski w hokeju pokonała w sobotę 11 listopada Litwę 5:1. Nasi hokeiści odnieśli na nowym Stadionie Zimowym komplet zwycięstw i już wcześniej zapewnili sobie triumf w całej imprezie. Zobaczcie zdjęcia z meczu Polska - Litwa.

Kończący rywalizację w Turnieju o Puchar Niepodległości mecz Polski z Litwą rozpoczął się od wspólnego odśpiewania przez kibiców i hokeistów w dniu naszego narodowego święta Mazurka Dąbrowskiego. Biało-Czerwoni już wcześniej zapewnili sobie wygraną w imprezie w Sosnowcu, ale na koniec również chcieli usłyszeć nasz hymn odgrywany dla zwycięzcy spotkania.

Biało-Czerwoni wspierani z trybun nowego Stadionu Zimowego przez dwa tysiące widzów szybko objęli prowadzenie. Damian Tyczyński objechał z krążkiem bramkę rywali. Wprawdzie nie zdołał pokonać Arturasa Pavliukovasa, ale spowodował na jego przedpolu ogromne zamieszanie i Igor Smal z bliska na raty wepchnął krążek do siatki.

Polacy w I tercji mogli podwyższyć wynik, bo przez ponad 100 sekund grali w podwójnej przewadze. Podopieczni trenera Roberta Kalabera bombardowali litewską bramkę, raz nawet trafili w słupek, lecz nie zdołali ponownie zaskoczyć bramkarza.

W drugiej odsłonie nasi znów dominowali na lodzie. Świetnej okazji nie wykorzystał Bartłomiej Jeziorski. Później Biało-Czerwoni znów grali w podwójnej przewadze, choć tym razem tylko przez 17 sekund, lecz ponownie jej nie wykorzystali.

Gdy Litwini grali już w czwórkę z metra do pustej bramki nie trafił Dominik Paś. Chwilę potem krążek w tercji rywali stracił Alan Łyszczarczyk i Pauinas Gintautas w trakcie gry w osłabieniu wyprowadził zabójczą kontrę i strzałem pod poprzeczkę pokonał Macieja Miarkę.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU POLSKA - ŁOTWA B

Kapitan naszej kadry zrehabilitował się za swój błąd pod koniec II tercji. Łyszczarczyk popisął się piękną indywidualną akcją w tercji rywali i znów wyprowadził Biało-Czerwonych na prowadzenie.

W III tercji Polacy przypieczętowali swoją wygraną trzema kolejnymi bramkami. Wszystkie zdobyliśmy w trakcie gry w przewadze. W końcu udało nam się wykorzystać nawet okres gry pięciu na trzech. Dwa ostatnie gole zdobyliśmy w odstępie zaledwie 27 sekund.

Drugie miejsce w Turnieju o Puchar Niepodległości zajęła młodzieżowa reprezentacja Łotwy, która w sobotę pokonała Estonię 2:1. Trzeci byli w imprezie w Sosnowcu Estończycy, a czwarci Litwini, którzy przegrali wszystkie spotkania.

Polska - Litwa 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Bramki 1:0 Igor Smal - Damian Tyczyński (9), 1:1 Paulinas Gintautas (26), 2:1 Alan Łyszczarczyk - Patryk Krężołek, Oskar Jaśkiewicz (39), 3:1 Bartłomiej Jeziorski - Damian Tyczyński, Oliwier Kurnicki (46), 4:1 Alan Łyszczarczyk - Oskar Jaśkiewicz, Filip Komorski (52), 5:1 Jakub Bukowski - Damian Tyczyński, Bartłomiej Jeziorski (52)