MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Reprezentacja Polski do lat 17 pozostaje w grze o awans z grupy. W drugim meczu turnieju rozgrywanego na Cyprze ugrała debiutancki punkt, remisując z rówieśnikami ze Szwecji 2:2. Podopieczni Rafała Lasockiego jako pierwsi tracili bramki w obu połowach. Został im mecz o wszystko - ze Słowakami.

Euro U-17: Szwecja - Polska wynik meczu 2:2

Polacy po porażce na inaugurację turnieju z Włochami (0:2) musieli zapunktować, żeby nie odpaść już po drugim grupowym meczu. W pierwszej połowie zagrali bardzo słabo, oddając pole Szwedom. Rywale jeszcze przed upływem kwadransa objęli prowadzenie. Po rykoszecie od Jana Leszczyńskiego to Genesis Antwi trafił do siatki, kiwając uprzednio Mateusza Szczepaniaka.

Biało-Czerwoni oddali przed przerwą ledwie jeden strzał. Co więcej, okazał się celny i dał... wyrównującą bramkę. Po dograniu Stanisława Gieroby z prawej strony i odegraniu Igora Brzyskiego ładny strzał z lewej nogi oddał Jakub Adkonis. On później zaliczył także asystę.

Skrót meczu Włochy U17 - Polska U17. Porażka na otwarcie juniorskiego Euro

W drugiej połowie Polacy zagrali odważniej, ale scenariusz się powtórzył: znów jako pierwsi stracili bramkę i dość prędko na nią odpowiedzieli. W tak zwanym międzyczasie sędzia nie przyznał naszej drużynie rzutu karnego, gdy w szesnastce upadł Oskar Pietuszewski. - Otrzymał kopniaka - stwierdził komentujący dla TVP Sport Marek Wasiluk.

Tabela grupy C na Euro U-17:

• 1. miejsce - Włochy (6 punktów, bramki 4-0)
  • 2. miejsce - Szwecja (2 punkty, bramki 2-2)
  • 3. miejsce - Polska (1 punkt, bramki 2-4)
  • 4. miejsce - Słowacja (1 punkt, bramki 0-2)

Jak Polacy stracili drugą bramkę? To była konsekwencja licznych błędów w obronie. Za łatwo dał się okiwać Wojciech Mońka, a potem Leszczyński dał się ubiec autorowi gola, który dołożył nogę tuż przed linią. Odpowiedzieliśmy jedenaście minut później, gdy po wznowieniu z autu z powietrza kopnął Michael Izunwanne.

W końcówce obie drużyny mogły przechylić szalę na swoją korzyść. Dwie cudowne interwencje zaliczył Mateusz Jeleń. W 61. minucie na boisko wszedł Filip Baniowski z Wisły Kraków, tym samym debiutując w finałach Euro U-17.

Ostatecznie Polska ugrała pierwszy punkt i dzięki niemu zajmuje trzecie miejsce w grupie C. Szwedzi mają dwa punkty, ale zostało im spotkanie z liderującymi Włochami.

Do ćwierćfinałów awansują dwie najlepsze drużyny. Włochy już przypieczętowały sukces, pokonując gładko Słowację 2:0. Nas czeka mecz o wszystko ze Słowacją. Początek w poniedziałek (27 maja) o godzinie 17:00. Transmisja w TVP Sport.

Faza pucharowa Euro rozpocznie się od meczów 1/4 finału zaplanowanych na 29 i 30 maja. Półfinały odbędą się 2 czerwca, wielki finał 5 czerwca.

Euro U-17: mecz Szwecja - Polska 2:2 (1:1)
Bramki: Antwi 14', Bozicevic 56' - Adkonis 24', Izunwanne 67'.
Żółte kartki: Jonsson, Nordvall - Dziewiatowski, Jakóbczyk, Brzyski, Pietuszewski.
Spotkanie rozegrano w Larnace (Cypr)

Polska: Jeleń - Mońka, Potulski, Leszczyński (78' Kriegler) - D. Mazurek (61' Baniowski), Adkonis, Dziewiatowski, Brzyski, Szczepaniak (62' Wróblewski) - Gieroba (61' Izunwanne), Jakóbczyk (46' Pietuszewski).

Koniec maja to początek zawirowania transferowego. W dziesięciu klubach PKO Ekstraklasy podjęto pierwsze decyzje - najwięcej w Cracovii. Oto przegląd tego co już wiemy.

Pierwsze potwierdzone transfery w Ekstraklasie. Lista na lat...