Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrała u siebie z mistrzyniami kraju

SZUPTI
Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrały w niedzielę przed własną publicznością z ekipą Ślęzy Wrocław 52:65. Drużyna z Dolnego Śląska zrewanżowała się z nawiązką podopiecznym trenera Wojciecha Szawarskiego za porażkę z pierwszej rundy we własnej hali 68:73.

Niedzielna potyczka Pszczółki z mistrzyniami Polski był na początku niezwykle wyrównany, bowiem po 8 minutach gry, gdy celnie za dwa przymierzyła Nigeryjka Uju Ugoka, na tablicy wyników był remis po 16. Kolejne 12 oczek z rzędu rzuciły jednak przyjezdne, wychodząc na prowadzenie 28:16.

Niemoc rzutową akademiczek po blisko 6 minutach gry bez punktu, przerwała dopiero w drugiej kwarcie Ugoka. Ślęza ponownie jednak zanotowała serię 7:0, zwiększając przewagę do 17 pkt. (35:18). Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie aż 22-punktowym prowadzeniem wrocławianek (42:20).

W pierwszych dwóch kwartach Pszczółka miała niezwykle słabą skuteczność rzutów z gry (22%) i nie trafiła między innymi żadnego rzutu za trzy punkty na dziewięć prób. Co ciekawe, wygrała ze Ślęzą walkę w zbiórkach 19:18.

W trzeciej kwarcie podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego zagrały zdecydowanie lepiej, wygrywając tę odsłonę 15:12. Ekipa z Dolnego Śląska cały czas miała jednak dość bezpieczną przewagę, która przed ostatnią kwartą wynosiła 19 oczek (54:35).

Nadzieję na korzystny wynik dała lubliniankom jeszcze Ugoka, która na początku czwartej kwarty po akcji 2+1 zmniejszyła straty do 16 pkt. Przez pierwsze 6 minut decydującej odsłony Nigeryjka nie miała wsparcia wśród swoich koleżanek z drużyny, gdyż wszystkie z siedmiu oczek dla Pszczółki w tym okresie były jej dziełem. W tym momencie Ślęza prowadziła jednak wciąż 61:42 i praktycznie było po meczu. Akademiczki zmniejszyły nieco straty dopiero w ostatnich minutach starcia.

Najskuteczniejszą zawodniczką w drużynie gospodyń była oczywiście wspomniana już Uju Ugoka, który w całym meczu rzuciła aż 25 pkt., dodając do tego 16 zbiórek. Oprócz niej, tylko Feyonda Fitzgerald zdołała zdobyć dwucyfrową liczbę oczek. Z kolei po stronie przyjezdnych uczyniły to aż cztery koszykarki, a najlepiej punktują była Kourtney Treffers.

Po tej porażce Pszczółka zajmuje szóste miejsce w tabeli ligowej, mając na koncie 12 zwycięstw i 8 porażek. Kolejny mecz zagra u siebie z PGE MKK Siedlce (17 marca).

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - 1KS Ślęza Wrocław 52:65 (16:22, 4:20, 15:12, 17:11)

Pszczółka: Ugoka 25, Fitzgerald 10, Butulija 8, Cebulska 4, Mistygacz 3, Dorogobuzowa 2, Kędzierska, Poleszak, Dobrowolska . Trener: Wojciech Szawarski

Ślęza: Treffers 16, Ajduković 12, Zoll-Norman 12, Dikeoulakou 10, Kaczmarczyk 7, Szybała 6, Perez 2, Boonstra, Sosnowska. Trener: Arkadiusz Rusin

Sędziowali: Grzegorz Czajka, Jakub Pietrzak, Karina Kamińska

Materiał oryginalny: Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrała u siebie z mistrzyniami kraju - Kurier Lubelski