Bartosz Głąb
Australia pokonała Syrię.
Australia pokonała Syrię. Screen YouTube AFC Asian Cup
Puchar Azji. Australia dzięki skromnemu 1:0 zwycięstwu z Syrią zanotowała drugi komplet punktów na turnieju. Uzbekistan rozbił Indie aż 3:0 i również praktycznie zapewnił sobie awans do fazy finałowej. Natomiast Zjednoczone Emiraty Arabskie niespodziewanie tylko zremisowały z Palestyną 1:1.

Puchar Azji. Syria - Australia 0:1 (Grupa B)

Syryjczycy sensacyjnie w 5. minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale Pablo David Sabbag Daccarett trafił tylko w słupek. W pierwszej połowie dwie szanse po stałych fragmentach gry miał Jackson Irvine, ale Australijczyk nie potrafił wpakować piłki do bramki przeciwników.

Jednak po zmianie stron to właśnie Jackson Irvine zdobył jedyną bramkę tego meczu. Gracz Sankt Pauli wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i sytuacyjnym uderzeniem dał zwycięstwo "Kangurom". W drugiej połowie prezent Syryjczykom mógł dać bramkarz Australii, który o mało nie wpakował piłki do własnej bramki, ale w ostatniej chwili złapał futbolówkę tuż przed linią bramkową.

Puchar Azji. Indie - Uzbekistan 0:3 (Grupa B)

W drugim meczu tej grupy Uzbekistan zmierzył się z Indiami. Pierwsza bramka padła już w 4. minucie za sprawą precyzyjnego strzału głową Abbosbeka Fayzullaewa. Ataki Uzbeków nie słabły, a w 18. minucie było już 2:0. Tym razem po akcji lewą stroną boiska i wrzutce w pole karne, jeden z indyjskich obrońców przy próbie interwencji, trafił piłką w słupek własnej bramki. Do futbolówki dopadł Igor Sergeyew i podwyższył wynik.

Trzecia bramka dla Uzbekistanu padła w samej końcówce pierwszej połowy. Tym razem na listę strzelców wpisał się Sherzod Nasrullaew, na raty pakując piłkę do bramki przeciwników. W drugiej odsłonie meczu Uzbecy zdecydowanie spuścili z tonu, co dało szanse rywalom na stworzenie kilku sytuacji. Jednak żadnej nie potrafili wykorzystać. Po przerwie dwukrotnie świetnie interweniował bramkarz Uzbekistanu, a raz piłka trafiła w słupek.

Puchar Azji. Palestyna - Zjednoczone Emiraty Arabskie 1:1 (Grupa C)

We wieczornym meczu Zjednoczone Emiraty Arabskie miały odnieść spokojne zwycięstwo nad Palestyną. Rozpoczęły to spotkanie planowo, bo w 23. minucie Sultan Adil dał prowadzenie Emiratom. Jednak niecały kwadrans później Khalifa Al Hammadi został ukarany czerwoną kartką, a Palestyna dostała rzut karny. "Jedenastki" nie wykorzystał Tamer Seyam.

Po zmianie stron szczęście dla Palestyńczyków się uśmiechnęło po tym jak Bader Naser skierował piłkę do własnej bramki. Uderzenie wyglądało tak, jakby strzelał do właściwej bramki. Do końca wynik nie uległ już zmianie i Palestyna urwała faworytom jeden punkt.

Puchar Azji. Zapowiedź następnego dnia

Jako pierwsze w piątek do rywalizacji przystąpią zespoły Iraku i Japonii. Oczywiście zdecydowanym faworytem będą "Samuraje", którzy w pierwszym meczu grupowym strzelili aż cztery bramki. Swoją znakomitą formę będzie chciał potwierdzić Takumi Minamino, który przeciwko Wietnamowi zdobył dwie bramki i zaliczył asystę. Irakijczycy mimo wygrania swojego pierwszego spotkania grupowego, w rywalizacji z Japonią są skazani na pożarcie.

Później Wietnam zmierzy się z Indonezją. Będzie to rywalizacja krajów, w których piłka nożna nigdy nie była na pierwszym miejscu. Obie drużyny w pierwszych meczach pokazały dużo walki serca do gry, ale nie przyniosło to nawet jednego punktu. Teraz w starciu bezpośrednim chociaż jedna z drużyn poprawi swój dorobek punktowy.

W wieczornym starciu Iran podejmie Hong Kong. Tutaj wydaje się, że ta druga drużyna nie ma żadnych szans. Iran w pierwszym meczu podobnie jak Japonia, strzelił rywalom cztery bramki. Może swoje minuty dostanie także Ali Gholizadeh z Lecha Poznań, który przed kilkoma dniami spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Puchar Azji. Piątek 19 stycznia:

12:30 Irak - Japonia (Grupa D, Education City Stadium)
15:30 Wietnam - Indonezja (Grupa D, Abdullah bin Khalifa Stadium)
18:30 Hong Kong - Iran (Grupa C, Al Janoub Stadium)

REPREZENTACJA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...