SZUPTIZaktualizowano
Zwycięstwo i dwie porażki - to dorobek Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin podczas międzynarodowego turnieju o Puchar Rektora UMCS. Impreza z udziałem czterech drużyn przez trzy dni odbywała się w hali MOSiR. Zmagania z kompletem trzech zwycięstw wygrała Ślęza Wrocław.

W pierwszym starciu podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka przegrały po wyrównanym meczu z białoruskim zespołem BC Tsmoki Mińsk 69:75. Ekipa ze stolicy Białorusi to dość mocny rywal, który w tym sezonie zagra w europejskich pucharach.

Okazją do rehabilitacji dla lubelskich akademiczek był sobotni pojedynek z Widzewem Łódź, który zakończył się wygraną Pszczółki 61:47. Potyczka ta trwała jednak nieco krócej, bowiem z powodu licznych kontuzji zawodniczek, spotkanie zostało zakończone po trzeciej kwarcie. Co ciekawe szkoleniowcem łódzkiej ekipy jest obecnie Wojciech Szawarski, prowadzący przez dwa ostatnie sezony zespół z Lublina.

Po sobotnim starciu z Widzewem, lubelskie koszykarki oficjalnie zaprezentowały się kibicom, choć w nieco okrojonym składzie. Miało to miejsce podczas Pikniku Pracowników i Absolwentów UMCS w Ogrodzie Botanicznym.

W niedzielę Pszczółka przegrała natomiast ze Ślęzą Wrocław 35:37. Wczorajszy pojedynek z wrocławiankami także zakończył się po trzech kwartach, które ze względu na trudną sytuację kadrową gospodyń zostały jeszcze dodatkowo skrócone i trwały po 8 minut.

– Pierwszy mecz z Białorusinkami przegraliśmy trochę na własne życzenie. Popełnialiśmy błędy w ataku, a one trafiały z kontr i dodatkowo tego dnia siedział im rzut z dystansu. Mecze z Widzewem oraz Ślęzą, które graliśmy w poważnym osłabieniu wyglądały już znacznie lepiej i można być z nich w miarę zadowolonym – mówi Krzysztof Szewczyk, trener Pszczółki. – Jeśli chodzi o urazy to najgorsza sytuacja wydaje się być z Karoliną Puss, którą w poniedziałek czeka rezonans kontuzjowanego kolana. Litwinka Giedre Labuckiene skręciła zaś kostkę i jej przerwa w treningach powinna potrwać około dwa tygodnie. Z kolei Amerykanka Alexis Peterson ma problemy z pachwiną, a jej rodaczka Briana Day z mięśniem czworogłowym uda. Duet z USA powinien już jednak trenować w środę – kończy.

W najbliższy weekend lublinianki wezmą udział w turnieju, który odbędzie się w Poznaniu. Ich rywalkami będą Artego Bydgoszcz, Ślęza Wrocław oraz Enea AZS Poznań.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - BC Tsmoki Mińsk 69:75
Pszczółka: Degbeon 19, Labuckiene 12, Popovic 11, Peterson 10, Adamowicz 10, Puss 5, Day 2, Trzeciak, Duchnowska, Sklepowicz.

Pszczółka - Widzew Łódź 61:47
Pszczółka: Adamowicz 17, Degbeon 16, Popovic 10, Peterson 5, Trzeciak 4, Puss 4, Labuckiene 3, Sklepowicz 2, Duchnowska.

Pszczółka - 1KS Ślęza Wrocław 35:37
Pszczółka: Adamowicz 10, Popovic 7, Sklepowicz 7, Degbeon 6, Trzeciak 5.

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans

Materiał oryginalny: Puchar Rektora UMCS dla Ślęzy Wrocław. Kontuzje pokrzyżowały plany Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin. Zobacz zdjęcia - Kurier Lubelski