Rój pszczół przerwał mecz Carlosa Alcaraza z Alexandrem Zverievem w Indian Wells WIDEO

Piotr Olkowicz
PAP/EPA/JOHN G. MABANGLO
Mecz obrońcy tytułu Hiszpana Carlosa Alcaraza i Niemca Alexandra Zvereva w ćwierćfinale tenisowego turnieju ATP 1000 w Indian Wells musiał zostać przerwany po zaledwie dziewięciu minutach gry z powodu inwazji pszczół.

Przy stanie 1:1 sędzia główny nakazał przerwanie meczu, ponieważ pszczoły uniemożliwiały grę. Owady zaatakowały Alcaraza, który musiał salwować się ucieczką do szatni, aby uniknąć użądlenia. Zverev przyglądał się temu niecodziennemu zdarzeniu z drugiej strony kortu, ale w końcu i sam musiał się schować w bezpieczne miejsce.

"Mecz został przerwany z powodu inwazji pszczół" - oświadczył sędzia główny, który również został zaatakowany przez owady.

Gdy oszołomieni widzowie pozostali na swoich miejscach, spiker poinformował ich, że wysłano po pszczelarza, aby spróbował rozwiązać problem. W międzyczasie organizatorzy turnieju zaczęli pokazywać ćwierćfinałowy mecz Coco Gauff z Chinką Yuan Yue na tablicach wyników, aby dać fanom Stadium Court coś co może ich zainteresować.

To nie pierwszy raz, kiedy mecz tenisowy został zakłócony przez pszczoły.

Podczas imprezy WTA 1000 w Guadalajarze w 2022 roku mecz otwarcia pomiędzy Petrą Kvitovą a Bernardą Parą został opóźniony, zanim pszczelarz uporał się z rojem owadów, które postanowiły zaobić sobie miejsce zbiórki pod krzesłem sędziego.

Zwycięzca przerwanego pojedynku zmierzy się w półfinale z Włochem Jannikiem Sinnerem.