MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Siatkówka. Polska kontra Holandia w Lidze Narodów. Gdzie i o której obejrzeć?

Mateusz Pietras
Polacy w kierunku trzeciego zwycięstwa z rzędu w Lidze Narodów.
Polacy w kierunku trzeciego zwycięstwa z rzędu w Lidze Narodów. Fot. FIVB
W piątek reprezentacja Polski zagra trzeci mecz w pierwszym turnieju tegorocznej Ligi Narodów. W Antalyi rywalem będą Holendrzy. Oba zespoły spotkały się podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. W Xi'an lepsi okazali się Biało-Czerwoni, wygrywając 3:1. Zobacz gdzie i o której.

Komplet zwycięstw i umocnienie pozycji lidera w światowym rankingu

Wczoraj polscy siatkarze nie bez kłopotów uporali się z reprezentacją Kanady. Pomimo porażki w pierwszym secie, podopieczni Nikoli Grbicia nie poddali się i wygrali trzy kolejne sety. Najwięcej punktów w polskim zespole zdobył przyjmujący Bartosz Bednorz - 19.

– Ten mecz na bardzo dużo kosztował i myślę, że to zmęczenie dopiero przyjdzie jak zejdą emocje

– powiedział dla Polsat Sport MVP spotkania z Kanadą.

Z kolei Jakub Kochanowski wypowiedział się na temat zagrywki, która okazała się istotna dla losów drugiej partii.

– Był to na pewno odpowiedni moment, by wrzucić drugi bieg. Myślę, że gdybym nie ja to ktoś inny na pewno, by to zrobił. Po prostu czasowo tak wypadło, że wszyscy się zebraliśmy i faktycznie od tamtego momentu grało się trochę łatwiej

– podkreślił środkowy, który zakończył czwartkową batalię.

Dzięki wygranej Biało-Czerwoni okupują pierwsze miejsce w Lidze Narodów, które dzielą z Japończykami. Triumf nad siatkarzami z Kraju Klonowego Liścia spowodował także powiększenie przewagi w nad drugimi światowym rankingu FIVB Amerykanami.

Niewygodny rywal na drodze obrońcy tytułu

Dziś Polacy zmierzą się z zajmującą trzynaste miejsce w tym zestawieniu Holandią. Wczoraj podopieczni Włocha Roberto Piazzy odwrócili losy meczu, pokonując Turcję. Spotkanie zakończyło się w tie-breaku. Ogromny wpływ w wydarzenia na parkiecie miał lider holenderskiej kadry Nimir Abdel-Aziz. Co ciekawe, atakujący pojawił się w trzecim secie, zdobywając od tamtego momentu 25 punktów.

Dzień wcześniej Pomarańczowi ulegli Słowenii 2:3.

– Na każde spotkanie trzeba być przygotowanym jak najlepiej. Natomiast my w ogóle na tym turnieju skupiamy się głównie na sobie. To jest nasz cel

– powiedział Bednorz zapytany o Holendrów.

W dniu meczu swoje urodziny obchodzą przyjmujący Aleksander Śliwka i rozgrywający Marcin Komenda którzy wraz z kolegami walczą w Turcji.

Mecz Polska - Holandia o godz. 19.00. Transmisja w Polsat Sport 1 i TV4.