MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Stal Stalowa Wola jeszcze sezon temu grała w 3 lidze. Tymczasem jako beniaminek sensacyjnie wywalczyła awans do 1 ligi. Dokonała tego dzięki barażom, odwracając wynik w ciągu chwili i to na boisku KKS Kalisz. Polecamy obszerny skrót meczu, w którym padły trzy bramki i tyle też obejrzeliśmy... czerwonych kartek.

Finał baraży o 1 ligę: skrót meczu KKS Kalisz - Stal Stalowa Wola

KKS objął prowadzenie błyskawicznie, bo w 3 minucie, za sprawą drugiego najlepszego strzelca 2 ligi, czyli Huberta Sobola. On też dał zespołowi zwycięskiego gola w półfinale baraży. Ten sam napastnik w 45 minucie zmarnował w finale karnego.

Gdy sytuacja Stali zdawała się kiepska, wtedy fatalnie interweniował Wiktor Smoliński. Zawodnik z pola ręką zatrzymał piłkę zmierzającą do bramki. Od razu wyleciał z boiska, a po chwili telebim wyświetlił rezultat... 1:2. Stal ekspresowo odwróciła mecz dzięki dubletowi Jakuba Górskiego.

Stal Stalowa Wola ostatnim z beniaminków 1. ligi. KKS Kalisz kończył mecz w ósemkę

KKS Kalisz - Stal Stalowa Wola 1:2 (1:0)
Bramki: Sobol 3' - Górski 51' (k.) 52'
Czerwone kartki: Smoliński, Kalenik, Gawlik
Żółte kartki: Sobol, Kalenik, Gawlik - Sukiennicki, Oko
W 45 minucie Sobol zmarnował rzut karny. (strzał niecelny)

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak, Maciej Białczyk (77' Kamil Koczy), Mateusz Gawlik, Bartosz Kieliba, Jakub Staszak, Wiktor Smoliński, Adrian Cierpka, Mateusz Wysokiński (77' Oskar Kalenik), Michał Bednarski (59' Filip Szewczyk), Nestor Gordillo (55' Bartłomiej Putno), Hubert Sobol.

Stal Stalowa Wola: Mikołaj Smyłek, Jakub Kowalski (68' Arkadiusz Ziarko), Damian Oko (46' Jakub Banach), Łukasz Furtak, Damian Urban, Łukasz Soszyński, Olivier Sukiennicki, Patryk Zaucha, Kacper Chełmecki (88' Lucjan Klisiewicz), Jakub Górski (77' Adam Imiela), Sebastian Strózik (46' Bartosz Pioterczak)