OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
PKO Ekstraklasa. Korona Kielce zremisowała z Cracovią, a to oznacza, że w pierwszym sobotnim meczu mieliśmy dwóch rannych. Końcówka spotkania była niezwykle emocjonująca. Oto skrót meczu Korona - Cracovia.

Bramki z meczu Korona - Cracovia [WIDEO]

Lepiej zaczęła Cracovia, ale w miarę upływu czasu coraz częściej atakowali kielczanie, ale to rywale objęli prowadzenie. Po kontrze gości Maigaard podał do Davida Olafssona, piłki nie przeciął Dominick Zator, a Islandczyk w sytuacji sam na sam nie dał szans Dziekońskiemu. Do przerwy "Pasy" zasłużenie prowadziły 1:0, a schodzących do szatni miejscowych żegnały przeraźliwe gwizdy niezadowolonych fanów.

Korona w drugiej połowie atakowała bardzo często. Ambicja miejscowych została nagrodzona w 71. min. W polu karnym gości powstało ogromne zamieszanie, strzał Dalmau zablokowali obrońcy Cracovii, ale uderzenie Miłosza Trojaka znalazło już drogę do siatki. Dwie minuty później pod bramką Madejskiego znów było gorąco, ale uderzenie Nono było zbyt słabe, aby zaskoczyć bramkarza drużyny z Krakowa. (PAP)

Korona Kielce - Cracovia 1:1 (0:1)

• Bramki: 0:1 David Kristjan Olafsson (37), 1:1 Miłosz Trojak (71).
  • Żółta kartka - Cracovia Kraków: Patryk Sokołowski, Andreas Skovgaard.
  • Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
  • Widzów: 11 230.
  • Korona Kielce: Xavier Dziekoński - Dominick Zator, Piotr Malarczyk, Miłosz Trojak, Marcel Pięczek - Dawid Błanik (78. Jacek Podgórski), Yoav Hofmayster (78. Bartosz Kwiecień), Nono (86. Jakub Konstantyn), Martin Remacle (86. Dalibor Takac), Mariusz Fornalczyk (59. Adrian Dalmau) - Jewgienij Szykawka.
  • Cracovia: Sebastian Madejski - Otar Kakabadze (86. Cornel Rapa), Arttu Hoskonen, Eneo Bitri, Andreas Skovgaard (86. Virgil Ghita), David Kristjan Olafsson - Takuto Oshima, Mikkel Maigaard (76. Karol Knap), Patryk Sokołowski - Patryk Makuch, Michał Rakoczy (59. Mateusz Bochnak).

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...