MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Skrót meczu Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław. WKS wygrał mecz na wodzie

OPRAC.:
Bartosz Głąb
Mecz Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław rozpoczął się ze sporym opóźnieniem z powodu intensywnego gradobicia w Częstochowie. W dużej liczbie sytuacji widać było, że piłkarzom przeszkadza zalegająca na murawie woda. Lepiej w takich warunkach poradził sobie WKS, który wygrał 2:1 po trafieniach Erika Exposito oraz Nahuela Leivy. Wrocławianie zostali wicemistrzem Polski. Zobacz skrót meczu Raków - Śląsk.

Najciekawsze akcje meczu Raków Częstochowa - Śląsk Wrocłąw

Z 48-minutowym opóźnieniem rozpoczął się ostatni mecz ekstraklasy w sezonie 2023/24, w którym ubiegłoroczny mistrz Raków na własnym boisku przegrał 1:2 ze Śląskiem. Około godz. 17 nad Częstochowę nadciągnęła potężna ulewa, której towarzyszyły wyładowania atmosferyczne oraz opady gradu. Trzeba więc było poczekać aż burza przejdzie, a potem doprowadzić boisko do stanu używalności.

Starszym kibicom gra na pokrytej licznymi kałużami murawie na pewno przypomniała pamiętny mecz Polska - RFN na mundialu w roku 1974. Początkowo lepiej w tych warunkach radzili sobie w sobotę gospodarze, ale w 6. minucie padł gol dla gości. Po analizie VAR został on jednak anulowany, gdyż jeden z wrocławian był na spalonym.

Gole z meczu Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław

Raków objął prowadzenie w 18. min, gdy Ante Crnac wykorzystał zamieszanie pod bramką rywali i z bliska umieścił piłkę w siatce. Śląsk mógł wyrównać w 22. min, po stracie Rakowa na środku boiska, ale Vladan Kovacevic zdołał odbić piłkę po silnym strzale Matiasa Nahuela. Z kolei okazji dla gospodarzy nie wykorzystali John Yeboah i Władysław Koczerhin oraz Crnac, który w 35. min nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Rafałem Leszczyńskim.

Po przerwie Śląsk szybko doprowadził do wyrównania, gdy w 49. min Erik Expisito strzałem spod linii bocznej zaskoczył Kovacevica. Wrocławianie, mimo że znali wynik Jagiellonii, starali się o drugie trafienie, ale zmarnowali kilka dogodnych sytuacji. Raków próbował jeszcze walczyć o zwycięstwo, ale Yeboah i Koczergin strzelali niecelnie.

Rozstrzygnięcie nastąpiło w 75. min, gdy po faulu Bogdana Racovitana na Exposito rzut karny wykorzystał Nahuel.