Jakub Jabłoński
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Stal Mielec na początku 6. serii gier najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce pokonała Radomiak Radom 2:0. Dla podopiecznych Kamila Kieresia jest to dopiero drugie zwycięstwo w trwającym sezonie PKO Ekstraklasy. Polecamy skrót wideo najciekawszych akcji tego meczu.

Najciekawsze sytuacje z meczu Stal Mielec - Radomiak Radom

Wynik meczu otworzył dla Stali Mielec obrońca Bert Esselink. Po miękkim dośrodkowaniu Krystiana Getingera krok w złą stronę wykonał bramkarz Radomiaka Radom - Albert Posiadała. To kosztowało jego drużynę utratę bramki po główce Holendra.

Tuż przed przerwą Radomiaka dobił 18-letni Łukasz Gerstenstein. Piłkarz wypożyczony ze Śląska Wrocław przeprowadził udany rajd i oddał kapitalny strzał sprzed pola karnego. Po drodze piłka jeszcze odbiła się od pleców obrońcy Radomiaka i wpadła po rykoszecie do siatki.

Widowisko śledziło przeszło 5,5 tys. kibiców w tym 350 gości. Pod koniec drugiej połowy młyn gospodarzy zaprezentował racowisko. Wtedy właśnie wprowadzony Krzysztof Wołkowicz próbował wywalczyć karnego, ale mimo bolesnego zderzenia powtórki wykazały, że to Albert Posiadała jako pierwszy dotarł do piłki.

Stal musiała się mocno napocić, żeby wygrać mecz do zera. Sprzed linii wybijali choćby asekurujący Mateusz Matras i Piotr Wlazło. Wykazał się także Mateusz Kochalski. Były bramkarz Radomiaka zaliczył kilka udanych interwencji. Po uderzeniu Leonardo Rochy piłka trafiła w poprzeczkę, a kiedy spróbował Dawid Abramowicz to odbiła się od słupka.