MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Dawid Foltyniewicz
Koszykarze Śląska Wrocław w trzecim półfinale Orlen Basket Ligi pokonali Trefla Sopot 76:70 i w serii o awans do finału przegrywają już tylko 1-2. Czwarty mecz w poniedziałek o godz. 20 w Hali Orbita. Wspieraliście w sobotę „Trójkolorowych” na trybunach Hali Stulecia? Znajdźcie się na zdjęciach!

Śląsk w trzecim półfinale Orlen Basket Ligi z Treflem nie zdołał zapełnić Hali Stulecia. Mecz oglądało 4 327 widzów, a więc ponad tysiąc miejsc pozostało pustych. WKS w dwóch pierwszych półfinałach (porażki 54:78 i 70:88) nie dał swoim kibicom zbyt wiele powodów do wiary w awans do finału.

„Trójkolorowym” należy jednak oddać, że w pierwszej połowie sobotniego meczu toczyli z sopocianami bardzo wyrównany bój. Wystarczy wspomnieć, że najwyższe prowadzenie któregokolwiek z zespołów wynosiło zaledwie cztery punkty, a drużyny schodziły na przerwę przy minimalnym prowadzeniu Trefla (36:35). Trudno było wyróżnić któregokolwiek z koszykarzy. Do przerwy najskuteczniejszy na parkiecie okazał się Jakub Nizioł, który na półmetku rywalizacji miał na koncie osiem „oczek”.

Od stanu 40:39 dla Śląska gospodarze zaliczyli kapitalną serię 10-0! Złożyły się na nią m.in. dwa celne rzuty za trzy Daniela Gołębiowskiego oraz efektowny wsad Jakuba Nizioła. Tym razem role się odmieniły i to WKS wyglądał jak drużyna, która bez żadnych skrupułów wykorzystuje każdy błąd rywali.

Wrocławianie przystąpili do ostatniej kwarty z przewagą 11 punktów. Trefl nie zamierzał jednak zostawać we Wrocławiu do poniedziałkowego ewentualnego meczu półfinałowego numer cztery. Po celnej „trójce” Benedeka Varadiego przewaga Śląska wynosiła już tylko trzy punkty. Na 45 sekund przed końcową syreną zimną krew zachował Nizioł, a piłka po jego rzucie za trzy zatańczyła na obręczy i wpadła do kosza! Po tym ciosie Trefl już się nie podniósł. Śląsk wygrał cały mecz 76:70 i w półfinałowej serii przegrywa już tylko 1-2.

Czwarty mecz półfinałowy w poniedziałek (godz. 20) w Hali Orbita.