Po uroczystym otwarciu gali rozegrano pokazowy mecz Minikoszykówki Zuchów U-11 dziewcząt MKS Czechowice-Dziedzice – ŻAK Żory/UKS SP 27 Katowice
Końcowa kolejność rozgrywek w Minikoszykówce Zuchów U-11 dziewcząt:
1. MKS Czechowice-Dziedzice – trener Rafał Walusiak
2. ŻAK Żory – trener Ludwik Maciejewski
3. UKS SP 27 Katowice – trener Artur Mikruta
Następnie odbył się mecz pokazowy Minikoszykówki Zuchów U-11 chłopców MOSM Tychy - UKS SP 27 I Katowice/Stela Cieszyn
Końcowa kolejność Minikoszykówki Zuchów U-11 chłopców:
1. MOSM Tychy – trener Tomasz Jagiełka
2. UKS SP 27 I Katowice – trener Krzysztof Kręglicki
3. Stela Cieszyn – trener Paweł Łysień
Najlepsze zespoły w tak kategorii otrzymały puchary i medale.
W następnej kolejności mieliśmy mecz pokazowy Minikoszykówki Żaczek U-12 K JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – Olimpia Wodzisław Śląski/MKS Czechowice-Dziedzice
Końcowa kolejność sezonu w Minikoszykówce Żaczek U-12:
1. KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – trener Marek Lesiak
2. ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – trener Daniel Szuszkowski
3. MKS Czechowice-Dziedzice – trener Mariusz Kocur
Rozegrano też mecz Minikoszykówki Żaków U-12 ŻAK Żory – MKKS I Rybnik/MOSM Tychy
Końcowa kolejność rozgrywek Minikoszykówki Żaków U-12:
1. ŻAK Żory – trener Ludwik Maciejewski
2. MKKS I Rybnik – trener Jakub Krakowczyk
3. MOSM Tychy – trener Adam Kondratowicz
Najlepsze drużyny Minikoszykówki Żaczek i Żaków U-12 dostały medale i puchary.
Przegląd kadr podczas gali kontynuowano w meczu pokazowym Młodziczek Młodszych ISWJ Wisła – MKS MOS
Katowice/RMKS Rybnik
Końcowa kolejność rozgrywek w kategorii Młodziczki Młodsze:
1. ISWJ Wisła – trenerka Aleksandra Nosowicz
2. MKS MOS Katowice – trener Jerzy Bakowski
3. RMKS Rybnik – trenerka Gabriela Wistuba
Wyróżnienia indywidualne:
Rzuty za 3 pkt – Wanesa Drankowska (KSK Stal Brzeg)
Król strzelców – Karolina Kiraga (ISWJ Wisła)
MVP – Sandra Hracka (ISWJ Wisła)
Następnym punktem gali był mecz Młodzików Młodszych MKS MOS Katowice – MOSM II Bytom/Stela Cieszyn
Końcowa kolejność rozgrywek w kategorii Młodzicy Młodsi:
1. MKS MOS Katowice – trener Mirosław Pisarek
2. UKS MOSM II Bytom – trenerka Kamila Brol
3. Stela Cieszyn – trener Jacek Bortliczek
Wyróżnienia indywidualne:
Rzuty za 3 pkt – Michał Szarbatke (MKS MOS Katowice)
Król strzelców – Franciszek Soiński (UKS MOSM II Bytom)
MVP – Wojciech Jagiełło (MKS MOS Katowice)
Również w tej grupie uhonorowano najlepszych medalami i pucharami.
Następną atrakcją tyskiej imprezy były mecze ALL-STARS Juniorek Starszych/Juniorek oraz ALL-STARS Juniorów Starszych/Juniorów
Końcowa kolejność w rozgrywkach Juniorek:
1. KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – trenerka Karolina Szlachta
2. MKS MOS Katowice – trener Jerzy Bakowski
3. UKS Piłsudczyk Brzeg – trener Tomasz Kubiak
Wyróżnienia indywidualne:
Rzuty za 3 pkt – Małgorzata Struzik (KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec)
Król strzelców – Julia Kluziak (MKS MOS Katowice)
MVP – Katarzyna Jagła (KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec)
Końcowa kolejność w rozgrywkach Juniorek Starszych:
1. KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – trenerka Karolina Szlachta (7. miejsce w MP)
2. KSK Stal Brzeg – trener Mariusz Kolekta
3. MKS MOS Katowice – trener Jerzy Bakowski
Wyróżnienia indywidualne:
Rzuty 3 pkt – Wiktoria Borzęcka (MKS MOS Katowice)
Król strzelców – Wiktoria Borzęcka (MKS MOS Katowice)
MVP – Martyna Jasiulewicz (KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec)
Końcowa kolejność sezonu wśród Juniorów:
1. ŻAK Żory – trener Grzegorz Marciak (półfinał MP)
2. UKS MOSM Bytom – trener Radosław Fudali
3. MKS Dąbrowa Górnicza – trener Wojciech Wieczorek (półfinał MP)
Wyróżnienia indywidualne:
Rzuty za 3 pkt – Łukasz Łośko (Stela Cieszyn)
Król strzelców – Bartosz Chodukiewicz (MKS Dąbrowa Górnicza)
MVP – Miłosz Żebrowski (ŻAK Żory)
Końcowa kolejność w kategorii Juniorzy Starsi:
1. GTK Gliwice – trener Grzegorz Podulka (półfinał MP)
2. AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – trener Jarosław Jakubiec (półfinał MP)
3. MKS Dąbrowa Górnicza – trener Wojciech Wieczorek
Wyróżnienia indywidualne
Rzuty za 3 pkt – Adam Dziedzic (MCKS Czeladź)
Król strzelców – Daniel Dawdo (GTK Gliwice)
MVP – Szymon Wąsik (GTK Gliwice)
Końcowa kolejność w 2 Lidze Kobiet Region Południe:
1. AZS Politechnika Szkoła Gortata Kraków – trener Andrzej Włodarz
2. Contimax MOSiR Bochnia – trener Maciej Starowicz
3. MKS PM Be ComplEat Tarnów - trener Paweł Michalik
W tym punkcie gali nastąpiło wręczenie pucharów i medali: Juniorki, Juniorki Starsze, Juniorzy i Juniorzy Starsi, wręczenie
pucharów: 2 Liga Kobiet Region Południe oraz wręczenie pucharu klubowi MKKS Rybnik za awans do drugiej ligi mężczyzn.
Po dekoracjach odbył się mecz pokazowy Młodziczek Starszych Olimpia Wodzisław Śl. – MKS MOS Katowice/Chrobry Basket
Głuchołazy
Końcowa kolejność rozgrywek w kategorii Młodziczki Starsze:
1. ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – trener Damian Hnida (8 miejsce w MP)
2. MKS MOS Katowice – trener Dawid Hącia
3. MUKS Chrobry Basket Głuchołazy – trener Tadeusz Widziszowski
Wyróżnienia indywidualne:
Rzuty za 3 pkt – Martyna Miedza (UKS MOSM Bytom)
Król strzelców – Majka Stefaniak (ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski)
MVP – Anna Juszczyk (ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski)
Następnie na parkiecie zaprezentowali się Młodzicy Starsi w meczu UKS SP 27 Katowice – MKS Dąbrowa Górnicza/MKKS Rybnik
Końcowa kolejność rozgrywek Młodzików Starszych:
1. UKS SP 27 Katowice – trener Eugeniusz Smolicha (8 miejsce w MP)
2. MKS Dąbrowa Górnicza – trenerka Marzena Rudolf (półfinał MP)
3. MKKS Rybnik – trener Grzegorz Adamczyk (półfinał MP)
Wyróżnienia indywidualne:
Rzuty 3 pkt – Marcin Kosiorowski (MKKS Rybnik)
Król strzelców – Mikołaj Rduch (MKS Wodzisław Śląski)
MVP – Kajetan Kuczawski (UKS SP 27 Katowice)
Uhonorowano zespoły Młodziczek i Młodzików Starszych.
Gala była też okazję do wręczenia statuetek dla drużyny brązowych medalistów OOM 2019 reprezentującej województwo śląskie:
Justin Kaczorek, Marcin Kosiorowski, Kajetan Kuczawski, Mateusz Frąc, Jakub Ucieszyński, Kacper Szybiński, Stanisław Pelz, Witold Czerenkiewicz, Adam Przybył, Mateusz Cieślak, Karol Rakszawa, Marcin Mastalerz, Oliwier Zagrodnik, Krzysztof Jaroń i Maksymilian Siwik oraz trenerzy Jakub Krakowczyk i Wojciech Jagiełka.
Na boisku pojawiły się Kadetki, które rozegrały mecz pokazowy RMKS Rybnik – Pogoń Ruda Śl./Piłsudczyk Brzeg
Końcowa kolejność w kategorii wiekowej Kadetki:
1. RMKS Rybnik – trener Marcin Troszka (półfinał MP)
2. Pogoń Ruda Śląska – trener Adam Wilkin
3. UKS Piłsudczyk Brzeg – trenerka Małgorzata Kubiak
Wyróżnienia indywidualne:
Rzuty za 3 pkt – Aleksandra Gazda (Stal Brzeg)
Król strzelców – Alicja Jarząb (UKS Piłsudczyk Brzeg)
MVP - Maja Frąckiewicz (RMKS Rybnik)
Widzowie w hali mogli obejrzeć też mecz mecz Kadetów MOSM I Bytom – MKKS I Rybnik/MKS I Dąbrowa Górnicza
Kolejność w rozgrywkach Kadetów:
1. UKS MOSM I Bytom – trener Aleksander Sędzik (6 miejsce w MP)
2. MKKS I Rybnik – trener Grzegorz Adamczyk
3. MKS I Dąbrowa Górnicza– trener Maciej Glik
Wyróżnienia indywidualne:
Rzuty za 3 pkt – Igor Lewandowski (MKKS I Rybnik)
Król strzelców – Dominik Pastuszka (ŻAK Żory)
MVP – Maciej Michalski (UKS MOSM I Bytom)
Przed zakończeniem Śląskiej Gali Koszykówki 2019 puchary i medale dostali Kadetki i Kadeci.
Nie przegapcie
Zobaczcie koniecznie
- Linkiewicz vs Sexmasterka. FAME MMA 4 WYNIKI, ZDJĘCIA
- Dzień Ojca piłkarzy ZDJĘCIA Tak świętuje Lewandowski
- Rusza budowa stadionu piłkarskiego w Sosnowcu. Jest umowa
- Skąpo ubrana fanka wbiegła na murawę [ZDJĘCIA]
- Te nazwy są naprawdę dziwne. Noszą je śląskie kluby sportowe
- Najpiękniejsze sporstmenki na Śląsku i w Zagłębiu ZOBACZ
Ile zarabiają kluby Ekstraklasy?
Robert Lewandowski ocenia grę reprezentacji Polski
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?