Suzuki Korona Handball Kielce jak kameleon w ostatnim meczu turnieju w Łaziskach Górnych

Suzuki Korona Handball Kielce na turnieju w Łaziskach Górnych zanotowała dwie porażki i wygraną. Patryk Ptak
Piłkarki ręczne Suzuki Korony Handball Kielce w swoim ostatnim meczu na turnieju w Łaziskach Górnych przegrały z Ruchem Chorzów 28:31. Do przerwy kielczanki prowadziły 18:10.

Suzuki Korona Handball Kielce – Ruch Chorzów 28:31 (18:10)
Suzuki Korona Handball: Hibner, Chojnacka - Staszewska, Grzejszczak, Kowalczyk 3, Kędzior 2, Zygadlewicz, Pastuszka 1, Więckowska 11, Czekala 1, Rosińska 2, Gliwińska 2, Pękala 1, Zimnicka 2, Jasińska 2, Grabarczyk 1.

Kielczanki zakończyły turniej, który był dla nich pierwszym graniem w okresie przygotowawczym, z jednym zwycięstwem i dwiema porażkami. W piątek bardzo wysoko przegrały z Perłą FunFloor Lublin i pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

Mecz z Ruchem Chorzów miał dodatkowy podtekst, bo niedawno Ruch protestował przeciwko przyznawaniu klubowi z Kielc licencji na grę w PGNiG Superlidze Kobiet (Suzuki Korona Handball przegrała baraż o awans do niej), przy jednoczesnym degradowaniu klubu z Chorzowa z najwyższego szczebla rozgrywek.

W sobotnim spotkaniu grały w zasadzie dwie drużyny z Kielc. W pierwszej połowie drużyna trenera Pawła Tetelewskiego zagrała świetnie, w drugiej zmieniła się jak kameleon i zaprezentowała się bardzo kiepsko, w efekcie przegrała.

W Łaziskach Górnych nasz zespół z różnych przyczyn gra bez sześciu zawodniczek: Pauliny Kasprzyk, Honoraty Gruszczyńskiej, Natalii Jach, Klaudii Wawrzyckiej, Pauliny Piwowarczyk, Marty Chodakowskiej i Marty Szplit.

Za tydzień Suzuki korona Handball zagra na turnieju w czeskim Hodoninie.