Świątek poznała rywalkę. Zagra z mistrzynią US Open

fb
Sylwia Dabrowa
W czwartek Iga Świątek poznała swoją rywalkę w ćwierćfinale turnieju WTA w Stuttgarcie. Polka zagra z 12. zawodniczką świata i ostatnią triumfatorką US Open Emmą Raducanu.

Raducanu, rozstawiona z 8. w Stuttgarcie, wygrała w II rundzie z Niemką Tamarą Korpatsch 2:1 (6:0, 2:6, 6:1). Brytyjka potrzebowała zaledwie 24 minut na wygranie pierwszego seta i oddała rywalce zaledwie 8 punktów.

Raducanu zaczęła drugiego seta wygrywając "na sucho" pierwszego gema, po czym sensacyjnie oddała kolejne 6 z 7 i przegrała seta 2:6. W decydującej partii faworytka nie zostawiła jednak żadnych złudzeń i wygrała ją 6:1.

Dla mistrzyni US Open turniej w Stuttgarcie jest jej pierwszym singlowym występem na mączce w seniorskiej karierze. Wcześniej wystąpiła tylko w kwalifikacjach do Pucharu Billie Jean King w zeszłym tygodniu. W starciu z Czechami wygrała z 50. na świecie Terez Martincovą w meczu otwarcia, ale potem przegrała z byłą finalistką Rolanda Garrosa Marketą Vondrousovą i Wielka Brytania odpadła.

W przeszłości Świątek grała z Raducanu tylko raz. Na "jej" terenie na juniorskim Wimbledonie w 2018 roku. Wówczas Polka wygrała 6:0, 6:1.