Świętokrzyskie Tokio. Bardzo dobry mecz Andreasa Wolffa, gole Nicolasa Tournata

Andreas Wolff z Łomża Vive Kielce podczas meczu Niemcy - Argentyna.
Andreas Wolff z Łomża Vive Kielce podczas meczu Niemcy - Argentyna. ihf.info
Andreas Wolff i Nicolas Tournat, piłkarze ręczni Łomża Vive Kielce, mają za sobą drugie mecze turnieju piłkarzy ręcznych na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Ich drużyny, Niemcy i Francja, odniosły zwycięstwa.

Argentyna - Niemcy 25:33 (13:14)
Argentyna: Maciel (8/31 = 26 %), Bar (2/11 = 18 %) - D. Simonet 5 (1), Martínez 5, Moscariello 4, P. Simonet 2, I. Pizarro 2, Cami 2, Mouriño 2, S. Simonet 2 (1), F. Pizarro 1, Vainstein, Fernandez, Bonanno,
Niemcy: Wolff (12/36 = 33 %), Bitter (0/1 = 0 %) - Gensheimer, Golla 4, Lemke, Pekeler, Knorr, Weinhold 5, Weber 4, Haefner 2, Schiller 7 (1), Kuehn 2, Kastening 7, Drux 2.

W pierwszej kolejce Niemcy ulegli Hiszpanii 27:28, a Andreas Wolff pojawił się w ich bramce w ostatnim kwadransie spotkania. Tym razem bramkarz mistrzów Polski rozegrał niemal pełne 60 minut (zszedł tylko na jednego karnego) i był jednym z najlepszych zawodników naszych zachodnich sąsiadów, broniąc z 33-procentową skutecznością. Popisał się przy tym kilkoma efektownymi interwencjami.

Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna z Ameryki Południowej, prowadząc w 16 minucie 7:4. Jednak Niemcy poprawili jakość gry w ataku oraz uszczelnili obronę, w czym duży udział miał Wolff i kolejne dziewięć minut meczu wygrali 6:1. Argentyńczycy jeszcze tylko raz wyszli na prowadzenie - w 34 minucie było 15:14, ale rywale odpowiedzieli czterema bramkami z rzędu, a w 50 minucie niemiecka drużyna wygrywała już 25:19.

Brazylia - Francja 29:34 (13:16)
Brazylia: da Rosa (5/22 = 23 %), Vial (4/19 = 21 %) - Silva 1, Torriani, de Toledo, Moraes 2, Petrus, Borges, Chiuffa 5, Teixeira 2, Dutra 10 (3), Ponciano, Langaro 3, Rodrigues 5.
Francja: Gerard (6/20 = 30 %), Genty (7/22 = 32 %) - Remili 3, Mem 3, Tournat 4, N. Karabatic 4, Mahe 2 (1), N'guessan 1, Abalo 2, Guigou 4 (2), L. Karabatic 2, Fabregas 3, Descat 3 (1), Porte 3.

W pierwszym spotkaniu Francuzi pokonali pokonali Argentynę 33:27, a obrotowy Łomża Vive Kielce, Nicolas Tournat nie zmieścił się w meczowej "14". Tym razem "Nico" zagrał, był na boisku przez prawie 25 minut i zdobył cztery bramki, oddając sześć rzutów. Trzy trafienia zaliczył Nedim Remili, który zawodnikiem kieleckiego klubu będzie od sezonu 2022/23.

"Tricolores" bardzo dobrze otworzyli mecz i w 14 minucie prowadzili 9:4. Potem do głosu doszli Brazylijczycy, a ich pierwszą strzelbą (10 bramek w meczu) był Leonardo Dutra, rozgrywający, który w poprzednim sezonie był graczem Orlenu Wisły Płock. dzięki jego bramkom "Canarinhos" kilka razy zbliżyli się na różnicę jednego gola. Jednak od stanu 12:11 Francuzi znów zaczęli grać dużo lepiej, do nich należała końcówka pierwszej i początek drugiej połowy, w efekcie czego w 34 minucie było 19:13. Już do końca pojedynku drużyna trenera Guillaume'a Gille'a kontrolowała wynik.

O godzinie 9.15 startuje ciekawie zapowiadający się ostatni w drugiej kolejce mecz grupy A mecz Norwegia - Hiszpania, z udziałem Alexa Dujszebajewa z Łomża Vive Kielce.

Andreas Wolff (Niemcy), 12 obron/36 rzutów = 36 %, 1 asysta, 1 strata, czas gry: 54:58.
Nicolas Tournat (Francja), 4 bramki/6 rzutów, 3 asysty, 1 blok, czas gry: 24:52.
Nedim Remili (Francja), 3 bramki/6 rzutów, 4 asysty, 3 straty, czas gry: 36:00.