Tauron GTK Gliwice - Śląsk Wrocław ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Gliwiczanie w samej końcówce wypuścili wygraną z rąk!

Tomasz Kuczyński
12.01.2024 r. Orlen Basket Liga: Tauron GTK Gliwice - Śląsk Wrocław.
12.01.2024 r. Orlen Basket Liga: Tauron GTK Gliwice - Śląsk Wrocław. Lucyna Nenow
W piątek 12 stycznia 2024 roku w meczu 17. kolejki Orlen Basket Ligi koszykarzy Taurin GTK Gliwice przegrał ze Śląskiem Wrocław 86:87, choć na niecałe 1,5-minuty przed końcem prowadził 86:81. Zobacz ZDJĘCIA z PreZero Areny Gliwice.

Tauron GTK Gliwice 10 stycznia pozyskał nowego zawodnika, którym jest Divant’e Moffitt. 24-letni Amerykanin znalazł się w kadrze na mecz ze Śląskiem Wrocław i zaliczył debiut w gliwickiej drużynie. W piątkowy wieczór zagrali ze sobą sąsiedzi w tabeli - gliwiczanie zajmowali 13. miejsce (21 punktów), a wrocławianie 12. pozycję (23 punkty). Tauron GTK poprzednio przegrał w Gdyni z ostatnią w ekstraklasowej stawce Arką Gdynia 87:100.

Zobacz w galerii ZDJĘCIA KIBICÓW obu drużyn oraz z meczu koszykarzy Tauron GTK Gliwice - Śląsk Wrocław, 12.01.2024 r.

Gospodarze przystąpili z animuszem do meczu ze Śląskiem i w pierwszej kwarcie prowadzili już 15 punktami - 28:13. W drugiej kwarcie przewaga GTK stopniała do 8 punktów (37:29), ale na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 48:35. Grę gliwiczan ciągnęli Koby McEwen - 17 punktów i Josh Price - 16 pkt.

W czwartej kwarcie Śląsk tracił do gliwickiej drużyny już tylko 3 punkty (66:63), co oznaczało, zaciętą walkę do ostatnich minut. Na 2,44 min. przed końcem było 81:78 dla drużyny trenera Pawła Turkiewicza. Gospodarze prowadzili potem 86:81 (1,29 do końca), ale pozostałe punkty w meczu zdobyli goście - 86:87! O wygranej Śląska zdecydował celny rzut wolny Mateusza Zębskiego. Drugi specjalnie spudłował, a MKS nie potrafił już zmienić wyniku.

"Po raz pierwszy w historii Polskiej Ligi Koszykówki dwóch zawodników z jednej drużyny zdobywa przynajmniej 10 asyst w meczu, dziś M. Klassen (10) i K. McCullum (10) ze Śląska" - poinformował na portalu X (dawny Twitter) Puls Basketu.

- Drużyna Śląska wyrwała nam zwycięstwo. Oddaliśmy im to... Nie wiem, dlaczego zawodnicy to robią, ale każde zwycięstwo jest dla nas jak tlen, potrzebujemy ich, aby utrzymać się w lidze. Jeżeli będziemy tak oddawać, to będzie nam bardzo ciężko - przyznał trener Turkiewicz.

- Naprawdę ciężko mi znaleźć słowa, bo bardzo potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Graliśmy nieźle, kontrowaliśmy praktycznie całe spotkanie i w końcówce parę głupich błędów. Nie wiem, czy to presja spowodowała to, że tak pragniemy tego zwycięstwa, tak go potrzebujemy, że to powodowało głupie decyzje w obronie, w ataku. Przegrany mecz na własne życzenie, w szatni atmosfera jest grobowa, bo mieliśmy to na wyciągnięcie ręki, a zaprzepaściliśmy wszystko - mówił kapitan GTK Tomasz Śnieg.

Tauron GTK Gliwice - Śląsk Wrocław 86:87 (28:14, 20:21, 18:22, 20:30)

Tauron GTK Gliwice: Joshua Price 31, Koby McEwen 24, Martins Laksa 11, Kadre Gray 8, Tomasz Śnieg 4, Łukasz Frąckiewicz 4, Maciej Bender 2, Divante Moffitt 2, Aleksander Busz 0.

Śląsk: Andrii Wojnałowycz 20, Kendale McCullum 17, Marek Klassen 13, Dusan Miletic 12, Mateusz Zębski 11, Jakub Nizioł 7, Arciom Parachouski 5, Hassani Grevett 2, Aleksander Wiśniewski 0, Michał Sitnik 0.