MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Tenis. Deszcz utrudnia zadanie organizatorom i tenisistom. Mecz Polaka przerwany. Linette podzieliła los Hurkacza. Nowe informacje

Mateusz Pietras
Mecze przerwane z powodu opadów deszczu.
Mecze przerwane z powodu opadów deszczu. PAP/EPA/YOAN VALAT
Mecz Huberta Hurkacza z Brandonem Nakashimą w 2. rundzie wielkoszlemowego French Open został przerwany z powodu deszczu w pierwszym secie, przy stanie 6:5 dla amerykańskiego tenisisty. Gra nie zostanie wznowiona przed godziną 17.00. Taki sam los spotkał Magdę Linette, która rozpoczęła zmagania deblowe.

Wyrównany początek, a potem przerwany mecz

Czwarty dzień prestiżowego turnieju jakim jest francuski Wielki Szlem zapowiadał wielkie emocje związane z występami Polaków. Już o godz. 11.00 na kort Simonne Mathieu (trzeci najważniejszy obiekt na French Open) wyszedł Hubert Hurkacz.

Roztsawiony z numerem ósmym mierzył się z plasującym się na 84. pozycji Amerykaninem o korzeniach wietnamsko-japońskich (matka dorastała w Wietnamie, a ojciec urodził się w Japonii) Brandonem Nakashimą. Set stał pod znakiem serwujących, którzy dość solidnie prezentowali się przy własnych gemach serwisowych. Były wyjątki w postaci dwóch gemów, kiedy to obaj zawodnicy mieli szansę przełamać rywala. Niestety ani Polakowi, ani Japończykowi ta sztuka się nie udała. - Warto dodać, że wrocławianin musiał bronić trzech break pointów, a Japończyk dwóch.

Przy stanie 6:5 dla Nakashimy spotkanie zostało przerwane z powodu deszczu. Po wznowieniu od serwisu zacznie Hurkacz, który będzie starał się pozostać w pierwszym secie.

To nie pierwszy przypadek w tej edycji, kiedy pogoda utrudnia organizatorom przeprowadzenie spotkań. Praktycznie codziennie Francuzi zmagają się z tym problem. Podczas takich warunków gra bez problemu prowadzona jest na kortach Philippe'a Chatrier i Simone Lenglen, gdzie występuje zadaszenie.

Niepewny los pozostałych Polaków

Z Polaków w środę w grze singlowej wystąpi jeszcze Iga Świątek, którą czeka mecz z Japonką Naomi Osaką. Jednak tenisistki nie muszą się martwić o aurę, gdyż zmierzą się na zadaszonym korcie centralnym, około godziny 17. Rywalizację zaplanowano jako trzecie na tym obiekcie.

Równolegle z meczem Hurkacza trwało spotkanie deblowe z udziałem Magdy Linette, która gra wraz z Amerykanką Bernardą Perą. Starcie na korcie numer cztery zostało przerwane przy stanie 4:3 dla Polki i Amerykanki.

Z powodu deszczu spotkania Jana Zielińskiego i Hugo Nysa (nr 4) oraz Katarzyny Piter i Anny Karoliny Schmiedlovej (nr 13) zostaną opóźnione. Oba mecze zaplanowano jako ostatnie na kortach.