MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Tenis. Magda Linette i Bernarda Pera w drugiej rundzie French Open. Zdecydowane zwycięstwo nad włoską parą

Mateusz Pietras
Magda Linette w drugiej rundzie French Open w grze deblowej.
Magda Linette w drugiej rundzie French Open w grze deblowej. SYLWIA DABROWA/POLSKA PRESS
Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do drugiej rundy debla turnieju wielkoszlemowego French Open. Na kortach Rolanda Garrosa pokonały włoską parę Angelica Moratelli/Camilla Rosatello 6:3, 6:0. Mecz trwał niemal dwa dni, a wszystko z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wcześniej Linette pożegnała się w grze pojedynczej odpadając w pierwszej rundzie. W 2021 roku poznanianka wystąpiła w półfinale gry podwójnej.

Niespełna dwa dni czekania i kontynuacja gry

W środę Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera rozpoczęły rywalizację w turnieju deblistek. Ich rywalkami były Włoszki Angelica Moratelli i Camilla Rosatello. Siedem pierwszych gemów opiewało w wielkie emocje, bowiem w pierwszym secie nie brakowało zwrotów akcji. Polsko-amerykańska prowadziła już 3:0 i 4:1, by roztrwonić przewagę. Przy stanie 4:2 straciły podanie. To właśnie w tym momencie przerwano spotkanie z powodu deszczu.

Na uwagę zasługiwała doskonała efektywność Polki i Amerykanki po pierwszym podaniu (9/10).

Pojedynek odbywający się na korcie numer dwa wznowiono dopiero w piątek popołudniu.

Wolny czas z pożytkiem dla Polki i Amerykanki

Po niespełna dwóch dniach rozbratu, zdecydowanie lepiej końcową fazę seta rozegrała ''polka para'' , która błyskawicznie odzyskała dwugemowe prowadzenie, po czym zakończyła partię przy własnym podaniu.

W kolejnym secie Linette i Pera wciąż były poza zasięgiem rywalek, które nie potrafiły znaleźć sposobu na powrót do meczu. Już w pierwszym secie włoskie tenisistki zostały przełamane.

W kolejnych gemach zarysowywała się przewaga polsko-amerykańskiego duetu. - Pewne gemy serwisowe w wykonaniu Polki i Amerykanki ułatwiły sprawę. W szóstym gemie drugiego seta przy podaniu Polki mecz został zakończony.

Polka i Amerykanka zakończyły już udział w grze singlowej. Linette przegrała z Ludmiłą Samsonową, a Pera okazała się gorsza z Warwarą Graczową z Francji w drugiej rundzie imprezy.