Turniej o Puchar Prezydenta Kielc. Końcówka zadecydowała o przegranej piłkarek ręcznych Korony Handball Kielce z Piotrcovią [VIDEO, FOTO]

W swoim pierwszym meczu w Międzynarodowym Turnieju Piłkarek Ręcznych o Puchar Prezydenta Miasta Kielce, Korona Handball Kielce przegrała z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

Korona Handball Kielce - Piotrcovią Piotrków Trybunalski 22:24 (13:9)
Korona Handball:
Orowicz, Nazimek – Zimnicka 2, D. Więckowska 2, Młynarska, Gliwińska 2, Czekala 1, Skowrońska, Syncerz 5 (3), Charzyńska 3, Jach 1, Piwowarczyk 1, Parandii 2, Kędzior 3.

ZOBACZ WYPOWIEDŹ TRENERA KORONY HANDBALL KIELCE, PAWŁA TETELEWSKIEGO

Dla kielczanek to był pierwszy mecz w okresie przygotowawczym. Korona Handball zagrała bez kilku kontuzjowanych zawodniczek: Małgorzaty Hibner, Marty Chodakowskiej, Magdy Więckowskiej i Karoliny Mochockiej. Pierwszy raz po dwuletniej przerwie macierzyńskiej zagrała za to Agnieszka Młynarska.

ZOBACZ WYPOWIEDŹ ZAWODNICZKI KORONY HANDBALL, AGNIESZKI MŁYNARSKIEJ

Nasz zespół dobrze zaczął mecz i w 12 minucie prowadził 7:2, a potem stracił sześć bramek z rzędu. Końcówka znów należała do Koroneczek. W drugiej połowie zespół z Kielc długo prowadził, w 51 minucie było jeszcze 19:16. W końcówce nasze zawodniczki popełniły dużo błędów w ataku i piotrkowianki, raz za razem kontrując, zapewniły sobie wygraną.

O godzinie 18 Korona Handball zagra z mistrzem Polski, Perłą Lublin.

W pierwszym meczu turnieju ukraińska Galiczanka Lwów wygrała białoruskim HC Gomel 29:27 (12:14). Zakończenie turnieju, który jest rozgrywany w Hali Legionów, w sobotę.