MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

W starciu rezerw drugi zespół Wisły lepszy od Bruk-Betu Termaliki

Piotr Pietras
Kamil Kaczówka (z lewej) strzelił zwycięskiego gola dla rezerw Wisły Kraków
Kamil Kaczówka (z lewej) strzelił zwycięskiego gola dla rezerw Wisły Kraków Joanna Urbaniec
Wisła II Kraków jest już o krok od awansu do III ligi. Matematycznie może przypieczętować go w najbliższą środę. W sobotę w meczu rezerw „Biała Gwiazda” pokonała na wyjeździe Bruk-Bet Termalicę II 2:1.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Krakowianie od początku meczu ruszyli do zdecydowanej ofensywy i już w pierwszych pięciu minutach były gracz Wolanii Wola Rzędzińska Kaczówka dwukrotnie był w sytuacjach sam na sam z bramkarzem, w obu przypadkach P. Janczy wygrywał te pojedynki.

Bramkarz „Słoni” nie uchronił już swojej drużyny od utraty gola w 6 min, gdy kolejny z krakowian, Zimon będąc na czystej pozycji, pewnie posłał futbolówkę do siatki. W pierwszej połowie przewaga gości była wyraźna, a najbliższy podwyższenia wyniku w 43 min był Szywacz, lecz przegrał pojedynek z P. Janczym.

Tuż po przerwie przed kolejną szansą na zdobycie gola stanął Kaczówka, ale i tym razem jego uderzenie z 5 m obronił bramkarz gospodarzy.

Miejscowi pierwszą klarowną okazję bramkową mieli dopiero w 49 min, lecz strzał K. Surowca obronił Broda. Chwilę później kolejnej sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał... Kaczówka. Jakby tego było mało w 64 min, po zbyt krótkim podaniu od obrońcy, próbujący ratować sytuację Broda sfaulował walczącego o piłkę Deisadze i arbiter wskazał na „wapno”. Pewnym wykonawcą rzutu karnego był Różycki (syn byłego zawodnika IV-ligowej Tuchovii Krzysztofa).

Po stracie gola krakowianie cały czas dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki. Cel osiągnęli dopiero w 88 min, gdy Kaczówka po raz kolejny znalazł się na czystej pozycji. P. Janczy znów obronił jego strzał, ale piłka jeszcze raz trafiła pod nogi napastnika Wisły, który ograł jeszcze dwóch niecieczan i posłał futbolówkę do pustej bramki. Warto podkreślić, że w drugiej połowie pierwszy występ po wyleczeniu kontuzji zanotował wiślak Marc Grau, ale nie wniósł zbyt wiele do gry swojej drużyny.

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza - Wisła II Kraków 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Zimon 6, 1:1 Różycki 64 karny, 1:2 Kaczówka 88.
Bruk-Bet Termalica II: P. Janczy – K. Surowiec, Krasiński, Krzysztof Piątek, Szuran (46 Bahonko) - Nita (46 Deisadze), Leżoń (46 Jovanović), Wrzosek, Różycki (81 Wiatr), Morąg - J. Janczy.
Wisła II: Broda - Sałamaj, Złoch, Micek, Niewiadomski – Zimon, Szywacz - Ćwik (69 Grau), Olejarka (90+3 Hajdara), Sarga (79 Bartoń) - Kaczówka.
Sędziował: Waldemar Pyznar (Gorlice). Żółte kartki: J. Janczy, Różycki, Wrzosek, Krzysztof Piątek, Jovanović - Broda, Niewiadomski. Widzów: 100.