Marcin Puka
Marcin Puka
Wisła Grupa Azoty Puławy do rywalizacji o drugoligowe punkty powróci 25 lutego. W tym terminie zmierzy się na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn Facebook Wisła Puławy
Drugoligowa Wisła Grupa Azoty Puławy ma za sobą dwa domowe sparingi z czołowymi zespołami występującymi szczebel niżej. Obydwa zwycięskie, w stosunku 2:0. Biało-niebiescy okazali się lepsi od Siarki Tarnobrzeg i KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Tak jak we wcześniejszych sprawdzianach, Mikołaj Raczyński, trener Wisły wystawił do gry dwa różne zestawienia. Z Siarką zagrał teoretycznie silniejszy skład, a w 66. minucie na murawie pojawił się pozyskany z Chojniczanki Chojnice napastnik Piotr Giel. Natomiast w potyczce z KSZO 1929 na murawie w dużej mierze zameldowała się młodzież puławskiego klubu. Nie przeszkodziło to w odniesieniu przekonywującego triumfu.

– Cieszy wygrana z Siarką. Za nami bardzo ciężkie pierwsze 30. minut meczu, gdzie graliśmy pod wiatr i mieliśmy problemy z wysokim pressingiem przeciwnika – mówi Raczyński. – Po dwóch kwadransach opanowaliśmy jednak sytuację. Strzeliliśmy bramkę po dobrze założonym pressingu, a drugą połowę kontrolowaliśmy i mogliśmy dołożyć dwa, trzy gole więcej. Najważniejsze dziś było zwycięstwo, żeby odblokować się mentalnie – dodaje trener Wisły.

A jak ocenia konfrontację z ekipą z Ostrowca Świętokrzyskiego? – Cieszy również wygrana z KSZO, zwłaszcza, że znów grało sporo zawodników z klubowej akademii. Z gry lepsi byli goście, jednak to my byliśmy bardziej konkretni pod ich bramką j zaliczamy drugie zwycięstwo tego dnia – opisuje trener.

Jak na razie do puławskiego zespołu dołączył tylko Giel. Wiosną Wisła, która jest zagrożona spadkiem, chce jednak powalczyć o miejsca 3-6, premiowane barażem o Fortuna 1. ligę. A do tego potrzebne są kolejne transfery, żeby wzmocnić rywalizację w drużynie.

– Cały czas szukamy wzmocnień, ale o szczegółach na ten moment nie mogę mówić – wyjawia Raczyński. – Natomiast przyszły tydzień to kontynuacja pracy nad naszym modelem gry, aby być bardziej skutecznym w poszczególnych fazach gry – kończy opiekun drugoligowca.

Raczyński, który w styczniu tego roku na ławce trenerskiej zastąpił Michała Pirosa, kompletuje sztab szkoleniowy. W ostatnim czasie dołączyli do niego Paweł Słomiany i Krystian Skłodowski. Ten pierwszy ma za sobą doświadczenie w Akademii Miedzi Legnica, a także angaż między innymi w trzecioligowym KS Wiązownica. Z kolei ten drugi ostatnio pracował w Legia Soccer School, a wcześniej w Górniku Polkowice, czy Podhalu Nowy Targ.

Teraz przed Wisłą domowa, towarzyska potyczka z trzecioligową Legionovią Legionowo zaplanowana na 10 lutego.

Wisła Puławy – Siarka Tarnobrzeg 2:0 (1:0)
Bramki: Kargulewicz 45, Bortniczuk 61
Wisła: Mielcarz – Pawłas, Seweryś, Wiech, Flak, Noiszewski, Kargulewicz, Janicki, Puton, Nojszewski, Bortniczuk (66 Giel). Trener: Mikołaj Raczyński
Siarka: Zoch (zawodnik testowany) – Woś, Bierzało, Szymocha, Lisowski – Kaliniec, Lisowski, Feret – Cichocki, Krzysztofek, Orlik. Grali także: Kosior, Maszalik, Zwolski. Trener: Dariusz Kantor

Wisła Puławy – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (0:0)
Bramki: Kumoch 57, Skałecki 73 z rzutu karnego
Wisła: Łakota – Kaczorowski, Skałecki, Gałązka, Ciszewski (65 Cholewa), Kumoch, Łuczuk, Kołtański, Nojszewski, Szymanek, Giel (66 Polak). Trener: Mikołaj Raczyński
KSZO: (I połowa) Klon – Kołoczek, Jarzynka, Mężyk, Brągiel – Orlik, Nawrot, Zimnicki, Seńko – Mazurek II, Kramarz. (II połowa): Klon – Lenard, Domagała, Mazurek I, Lis – Orlik, Tymoszenko, Żebrowski, Zdyb, Gulba – Pisarek. Trener: Rafał Wójcik