Wygrana na otarcie łez. Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 21:25

Jacek Wójcik
Piłkarki ręczne Energi AZS Koszalin pokonały w Elblągu miejscowy Start 25:21. Nie zagrają jednak w tym sezonie o medale.

W pierwszym spotkaniu przegrały bowiem na własnym parkiecie 20:27. W rewanżu potrzebowały wygranej różnicą 8 goli. Udało się wykonać tylko połowę tego planu.

- Mogłyśmy wygrać nawet ośmioma bramkami - powiedział koszalińska trenerka, Anita Unijat. - Zagrałyśmy pięknie w obronie, ale zawodziła nas skuteczność. W pierwszej połowie nie rzuciłyśmy w pięciu stuprocentowych sytuacjach. Możemy tylko żałować, że pierwszy mecz ze Startem był naszym najgorszym w całym sezonie. Po wysokiej porażce u siebie, dziewczyny w Elblągu walczyły, widać było sportową złość - podkreśliła.

W półfinale play-off Start zmierzy się z broniącymi tytułu MKS Selgros Lublin. Drugą parę tworzą Pogoń Baltica Szczecin z Vistalem Gdynia. Energa AZS o miejsca 5-8. zagra z Piotrcovią Piotrków Tryb. W drugiej parze walczyć będą AZS Łączpol AWFiS Gdańsk z Metraco Zagłębiem Lubin.

Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 21:25 (13:11)

Start: Szywierska, Warywoda - Balsam 2, Dankowska 1, Waga 2, Muchocka 4, Jędrzejczyk 5, Matuszczyk 1, Lisewska 3, Andrzejewska 3.

AZS: Kowalczyk - Michałów 4, Roszak 1, Stasiak 1, Trawczyńska 4, Chmiel 2, Błaszczyk 1, Nieściaruk 3, Sądej 3, Kołodziejska 4, Nowicka 2, Budnicka, Kaczanowska.

Materiał oryginalny: Wygrana na otarcie łez. Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 21:25 - Głos Koszaliński