Wygrane Wisły Sandomierz, KSSPR Końskie i SMS ZPRP II Kielce. Grała 1. liga piłkarzy ręcznych

Gra 1. liga piłkarzy ręcznych. Sprawdź wyniki
Gra 1. liga piłkarzy ręcznych. Sprawdź wyniki Archiwum
W weekend 13-14.05.2023 odbyła się przedostatnia kolejka w rozgrywkach grupy D pierwszej ligi piłkarzy ręcznych. W piątek SMS ZPRP I Kielce przegrała w Krakowie z AZS AGH. W sobotę KSSPR Końskie wygrało w Przeworsku z Orłem, SMS ZPRP II Kielce w Lublinie wygrało z Luxioną AZS UMCS, a w niedzielę Wisła Sandomierz pokonała na wyjeździe Viret CMC Zawiercie. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w tej kolejce pauzował.

Gra 1. liga piłkarzy ręcznych. 13-14.05.2023. Sprawdź wyniki

AZS AGH Kraków - SMS ZPRP I Kielce 29:26 (14:16)
SMS ZPRP I: Wysocki, Pieńkowski - Wleklak, Rybarczyk 2, Siekierka 1, Wrona 5, Wasiak 9 (5), Welcz 3, Szczęsny 3, Sarnowski, Jurasik 1, J. Bojarczuk, Zając, T. Bojarczuk 2.
Bardzo wyrównany mecz, w którego pierwszej połowie przewagę mieli goście. Wynik w okolicach remisu utrzymywał się do ostatnich minut (57 - 25:25), ale gospodarze zdobyli trzy bramki z rzędu, co rozstrzygnęło o wyniku.

Luxiona AZS UMCS Lublin - SMS ZPRP II Kielce 37:39 (16:21)
SMS ZPRP I: Popielecki, Drożdż - Luksa 4, Wywrot 4, Aksamit 1, Mielczarski 5, Cacak 3, Korus 7 (3), Olczyk 4, Burzyński 1, Rodak 2, Pepliński 2, Pilz 3 (1), Fajfer 2, Cichoń 1.
Kielczanie prowadzili przez cały mecz, w 22 minucie było 12:18, w 42 - 22:30. Nieco nerwowo zrobiło się w końcówce, gdy w 5 minucie "akademicy" przegrywali tylko 30:33, ale nasza drużyna nie straciła kontroli nad meczem.

Orzeł Przeworsk - KSSPR Końskie 25:28 (11:13)
KSSPR: Markowski, Baran - Janus 4, Woś, W. Sękowski, Kozłecki 3, Ł. Sękowski 4, Biegaj 5, Kordos 4 (1), Ciszek 2, Włodarski 2 (2), Rożnowski 2, Matyjasik 1, Słonicki 1.

Mimo że był to mecz przedostatniej kolejki, to konecczanie zakończyli sezon, ponieważ spotkanie ostatniej serii, z Luxioną AZS UMCS Lublin, rozegrali awansem już w grudniu. Goście zagrali dobre spotkanie i prowadzili niemal cały czas. Orzeł wygrywał tylko na początku drugiej połowy - w 35 minucie 15:14, w 38 minucie 18:16.

Viret CMC Zawiercie - Wisła Sandomierz 29:31 po karnych (26:26, 17:14)
Wisła: Ciepliński - Szklarski, Pawelczyk 1, Grządkowski, Białkowski 2 (1), Sapielak 3, Stypa 5, Werstler 9, Nowak, Moga, Radwański 6.
Sandomierzanie pojechali na mecz w zaledwie 11-osobowym składzie i sprawili miłą niespodziankę, przywożąc z Zawiercia dwa punkty. Początek spotkania należał do gości, którzy w 9 minucie wygrywali 5:2. Ale Viret szybko odrobił straty i do niego należała końcówka pierwszej połowy, kiedy z wyniku 13:13 doprowadził do 17:14.
W drugiej części na prowadzeniu częściej byli miejscowi, choć najczęściej było ono minimalne. W ostatniej minucie, po dwóch golach Aleksego Radwańskiego, na prowadzenie 26:25 wyszła Wisła, ale Viret zdążył wyrównać. W karnych lepsi byli goście.

ASPR Zawadzkie - Unimetal Recycling MTS Chrzanów 29:43 (12:18)