Zaktualizowano
W swoim drugim sparingowym meczu w okresie przygotowawczym do sezonu, rozegranym w holenderskim Volendam, piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce pokonali miejscowy KRAS.

KRAS Volendam - PGE VIVE Kielce 15:35 (10:17)

PGE VIVE: Wolff (1-30 min), Kornecki (31-60) – Fernandez 3, Aginagalde 4 - Pehlivan 2, Kulesz 3 - Karacić 3 (1), A. Dujszebajew 5 (2) - Vujović 3 (1), Lijewski 2 - Janc 2, Moryto 5 (1) - Karaliok 3, Guillo.

KRAS: Eijlers, Schellekens – Nagtegaal 2, Claessens 3, Roefs, Baijens 1, Lekovic 1, Geus 1, Bourget 2 (1), de Vette, Neuteboom, Blaauw, Visser 1, Jansen 4.

Przebieg: 0:1, 1:1, 1:5 ('8), 3:5, 3:6, 5:6 ('12), 5:9 ('14), 6:9, 6:10, 7:10, 7:12 ('18), 8:12, 8:16 ('25), 10:16, 10:17 - 10:19, 11:19, 11:26 ('40), 13:26, 13:27, 15:27, 15:35.

- Cała drużyna zagrała świetnie w obronie. W pierwszej połowie bardzo dobrze bronił Andi Wolff, a w drugiej Mateusz Kornecki. W ataku robimy jeszcze błędy, ale to normalne na tym etapie przygotowań. Wszyscy zawodnicy zaliczyli mniej więcej taki sam czas gry, nikt się specjalnie nie wyróżnił w ataku, ale nikt nie zagrał też słabo - relacjonował nam obserwujący mecz w Volendam prezes kieleckiego klubu, Bertus Servaas.

Kielczanie budowali przewagę praktycznie przez cały mecz. Skuteczną bronią były kontrataki, do których okazje dawały przechwyty w obronie i dobre interwencje naszych bramkarzy. W 18 minucie, po golu Krzysztofa Lijewskiego, było 7:12. Jeszcze większą przewagę nasza drużyna miała w drugiej połowie, w której straciła tylko pięć bramek. W 40 minucie na 26:11 trafił Arkadiusz Moryto, a w ostatnich 14 minutach meczu mistrzowie Polski nie stracili gola, zdobywając osiem!

W czwartek PGE VIVE zakończy tournee meczem w belgijskim Bocholt, z mistrzem tego kraju, Achillesem. W niedzielę, 25 sierpnia rozegra ostatni sparing, z Energą MKS w Kaliszu, a sezon ligowy rozpocznie meczem we własnej hali ze Stalą Mielec, w sobotę, 31 sierpnia o godzinie 16.

ZOBACZ>>> Canal+ bliski podpisanie umowy na transmitowanie Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych

Materiał oryginalny: Wysoka wygrana piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce w sparingu ze zdobywcą Pucharu Holandii [ZDJĘCIA] - Echo Dnia Świętokrzyskie